banner39

IMF protestosundan ilginç bir manzara-VİDEO

Taksim'deki gösterilerinde şiddete başvurmadan derdini anlatan yabancı eylemci dikkat çekti.

Arşiv 06.10.2009, 16:40 06.10.2009, 18:51
IMF protestosundan ilginç bir manzara-VİDEO


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Elinde bir demet gül ve "Gül Güçtür - Power to imagination " pankartı bulunan bir gösterici polisin müdahalesine rağmen Taksim Meydanındaki protestosunu sürdürmek istedi.

'IMF defol bu memleket bizim, dünya bankası defol bu memleket bizim' şeklinde slogan atan grupların kongre vadisine yürümek istemesi üzerine polis grubu gaz bombaları ve panzerlerle su sıkarak dağıttı. Polise taş atarak karşılık veren göstericilere bazı bankalar ve küresel ölçekli mağazaların camlarını kırdı.

Polisin panzerli müdahalesi sırasında, beyaz kıyafetleri ile dikkat çeken, elinde bir demet gül ve "Gül Güçtür - Power to imagination " pankartı bulunan bir gösterici polisin müdahalesine rağmen Taksim Meydanındaki protestosunu sürdürmek istedi.

Bir polis panzerinin su sıkarak uzaklaştırmaya çalıştığı gösterici, Taksim Gezi Parkı'na doğru ilerleyerek etrafı polislerle çevrili bir şekilde Mevleviler gibi Sema etmeye başladı.

Yabancı uyruklu gösterici daha sonra polisle eylemciler arasında gerilimin en yüksek olduğu ara sokaklarda 'Ya Allah Ya Selam' sloganını tekrarlayarak dolaştı.


  

banner53
Yorumlar (0)
35
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?