İMF'den Türkiye'ye övgü

İMF Başkanı, Türkiye programının çok başarılı şekilde yürütüldüğünü ve şimdiye kadar bir çok reformun gerçekleştirildiğini söyledi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
İMF'den Türkiye'ye övgü

IMF Başkanı Rodrigo de Rato, Türkiye'de seçimlerin yaklaştığı bir ortamda, elektrik dağıtımının özelleştirilmesinde ertelemeye gidilmesi gibi kararların abartılmaması gerektiğini, dünyada bütün hükümetlerin seçim ortamında benzer kararlar aldığına işaret etti.

Rato, Washington'daki IMF merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de elektrik dağıtımının özelleştirilmesindeki erteleme kararı hatırlatılarak, ''seçimler yaklaşırken programdan sapma olacağı yönünde kaygılarının bulunup bulunmadığı'' soruldu.

Rodrigo de Rato, Türkiye programının çok başarılı şekilde yürütüldüğünü ve şimdiye kadar bir çok reformun gerçekleştirildiğini söyledi.

De Rato ''seçim yaklaşırken hükümetin bazı kararlar aldığı doğru, ancak bence bunları fazla dramatize etmemeliyiz ve abartmamalıyız. Dünyadaki bütün hükümetler, seçimler yaklaşırken böyle kararlar alırlar'' dedi.

Rato, ''sadece hükümetin değil, Türk Halkının da ekonomik reformlar ve makro ekonomik istikrarın ülkeye getirdiği avantajların bilincinde olduğuna güvenimiz tam'' diye konuştu.

De Rato, Türk yetkilileriyle temaslarının süreceğini ve seçimden sonra iktidara gelecek hükümetle işbirliği yapmaya hazır olacaklarını da belirtti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?