banner39

İnal Batu CHP'den ayrıldı

CHP Hatay Milletvekili eski Büyükelçi İnal Batu partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Arşiv 26.04.2007, 11:52 26.04.2007, 11:52
İnal Batu CHP'den ayrıldı

Batu'nun DYP'ye katılabileceği belirtiliyor. Baru'nun istifasının ardından CHP'nin sandalye sayısı 151'e indi.

Parlamento Aritmetiği

AK Parti : 354
CHP : 151
ANAP : 20
Bğmsı : 10
Bos : 8
DYP : 4
GP : 1
SHP : 1
HYP : 1

BATU: PARTİ DEĞİŞTİRMEM, 367 TARTIŞMASIYLA İLİŞKİLENDİRİLİRSE ÜZÜLÜRÜM

Partisinden istifa ederek DYP'ye geçeceği öne sürülen CHP Hatay Milletvekili İnal Batu, ''Parti değiştirmem 367 tartışmasıyla ilişkilendirilirse üzülürüm'' dedi.

Batu, DYP'ye katılacağına ilişkin haberlerle ilgili olarak AA muhabirine yaptığı açıklamada, şu an CHP üyesi olduğunu, cumhurbaşkanı seçimin ilk ve ikinci tur oylamalarına katılmayacağını söyledi.

Konuyla ilgili haberleri ''Bunlar ileriye dönük spekülasyonlar'' diye nitelendiren İnal Batu, DYP ile görüşmesini yalanlamazken, bu konuda yorum yapmayacağını kaydetti.

CHP'li Batu, ''Parti değiştirmemin 367 tartışmasıyla ilgisi yok. Parti değiştirmemle ilişkilendirilirse üzülürüm'' diye konuştu.

İSTİFA SİNYALİ DÜN GELDİ

TBMM'de 367 tartışması sürerken, dün muhalefette önemli bir transfer yaşandı. CHP Hatay Milletvekili İnal Batu DYP'ye katılma kararı aldı.

DYP yöneticilerinin aktardığına göre Batu dün Ağar ile yaptığı görüşmede DYP'ye katılma kararını bildirdi.

Yurtdışında bulunan Batu yarın katılım dilekçesini Meclis Başkanlığı'na bildireceğini açıkladı. DYP yöneticileri Batu'nun pazartesi günü 10.30'de düzenlenecek törenle partiye katılımının gerçekleşeceğini söyledi.

CHP'de bir süre parti yönetiminde etkin konumda olan Batu Genel merkez yönetimiyle ters düşmüş ve "küskünler" safına katılmıştı.

AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?