banner39

İngiliz emniyet teşkilatında tesettürlü bayan polisler

İngiltere'nin en büyük polis teşkilatında başörtülü Müslüman kadınların çok rahat bir şekilde çalıştığı ortaya çıktı.

Arşiv 17.08.2007, 15:39 17.08.2007, 16:21
İngiliz emniyet teşkilatında tesettürlü bayan polisler

 

M. Hasan UNCULAR / Dünya Bülteni

Başörtülü polis Nadia Naeem, İngiltere’de Oxfordshire, Berkshire ve Buckinghamshire bölgelerine bakan polis müdürlüğünde Şubat ayında göreve başladığında 17 yaşındaydı.

İngiliz medyasında yer alan haberlere göre Nadia Naeem o sarı ve siyah renklerle hemen ayırt edilen üniformasının üzerinde başörtülü bir şekilde İngiltere’nin güney doğusundaki Oxfordshire sokaklarında kanun ve nizamı sağlamak için devriye geziyor.

Bicester kasabasında oturan Naeem, İngiltere’nin en büyük polis gücü olan Thames Valley polis teşkilatınca görevlendirilen dört büyük polis teşkilatı destek biriminden(PCSOs).

Diğer meslektaşları gibi ceza kesme, araç çektirme, şüphelileri durdurma ve arama gibi İngiltere’deki Müslümanları aşağılayan terörle mücadele yetkilerine sahip.

Nadia Naeem, İngiltere’de Oxfordshire, Berkshire ve Buckinghamshire bölgelerine bakan polis müdürlüğünde Şubat ayında göreve başladığında 17 yaşındaydı.

O zaman kendisi alkol alamayacak yaşta olmasına rağmen sokaktaki herhangi birinin elindeki alkole el koyma hakkına sahipti.

İngilizcesi için TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?