İngiliz gönüllü: 4 kişinin ölümüne şahid oldum

Saldırıya uğrayan İngiliz Müslüman Loura Stuart, saldırı sırasında 4 kişinin ölümüne şahit olduğunu bildirdi.

İngiliz gönüllü: 4 kişinin ölümüne şahid oldum

İsrail'in saldırı düzenlediği yardım konvoyunda bulunan İngiliz Müslüman Loura Stuart, saldırı sırasında 4 kişinin ölümüne şahit olduğunu söyledi. 

Fatih Camii'nde düzenlenen cenaze törenine katılan Stuart, "Biz yardım için oraya gidiyorduk. Fakat İsrail bize saldırdı. Yaralananlar oldu, ölenler oldu. Ben dört kişinin öldüğünü gördüm. Daha sonra bizi hapishaneye götürdüler. Burada bize çok eziyet ettiler. Dünya kamuoyunun baskısı sonrası tavırları değişti. Yaptıkları suçu hafifletmeye çalıştılar. Bir daha İsrail'e gitmek istemiyorum. İsrail insanlık suçu işledi" dedi.

İskoç Cliff Hambley de, büyük işkenceye maruz kaldıklarını belirterek, "Filistin'e yardım için yola çıkmıştık. Çok sayıda bot ve helikopterlerle bize saldırdılar. Gerçek silah kullandılar. Gemide bir direniş oldu. Mücadele oldu fakat bizi daha sonra limana götürdüler. Limanda bize köpeklerle saldırdılar. Ellerimiz kelepçeli bir şekilde beklettiler. Hapishanede de durum farksızdı. Çok büyük eziyet vardı. Hapishanede Filistinli mahkumlarla birlikteydik. Yeni yapılmış bir hapishaneydi" diye konuştu.

İngiliz Peter Venner ise, bölgeye ilk giden konvoyda bulunduğunu belirterek, "Aynı sıkıntıları biz de yaşadık. Bu olayı öğrenince hemen Türkiye'ye geldim. Çok sayıda helikopterle arkadaşlarımıza saldırmışlar. Gittiğim ilk konvoydan güzel anılarla ayrıldım. Daha sonra İstanbul'a geldim. İstanbul'da camileri gezdim. Bana yapılan muamele ve gösterilen dostluk sayesinde Müslüman oldum. Çok mutluyum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2010, 07:19
banner53
YORUM EKLE

banner39