banner39

banner35

İngiliz ordusu tabikatta cami maketi kullanıyor!

İngiliz askerlerinin eğitimler sırasında cami maketleri kurup, atış alanında bunları hedef olarak kullandığı ortaya çıktı.

Arşiv 08.04.2010, 11:08 08.04.2010, 13:11
İngiliz ordusu tabikatta cami maketi kullanıyor!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İngiltere'nin Kuzey Yorkshire bölgesi'nde bulunan orduya ait askeri üste cami maketlerinin atış alanında hedef olarak kullanıldığı ve atış alanının belirli bölgelerine yerleştirildiği ortaya çıktı.

BBC'nin haberine göre İngiltere'de bulunan Bradford Camiler Konseyi Başkanlığı, İngiliz ordusunun atış alanında cami maketlerinden kurulu bir düzen kurmasının skandal olduğunu, ordu yetkililerinin özür dileyip cami maketlerini kaldırması gerektiğini söyledi.

İngiliz Savunma Bakanlığı yetkilileri tepkiler karşısında ilginç bir açıklama yaparak Müslümanları yönelik herhangi bir kasıtları olmadığını öne sürdü.

cami2.20100408110736.jpg

Bradford Camiler Konseyi yetkililerinden İştiyak Ahmed, İngiliz ordusunun atış alanında bulunan cami maketlerini ilk önce cami olmadığını inkar ettiğini sonrasında herhangi bir kasıtlarının olmadıklarını iddia etmelerinin inandırıcı olmadığını söyledi.

Atış alanında kullanılan yapıların özellikle cami biçiminde inşa edildiğinin, kubbe kısmının ise yeşile boyanarak camiye benzetildiğini kaydeden Ahmed, İngiliz ordusunun skandalının ülke Müslümanlarını rahatsız ettiğini söyledi.

ordu.20100408131120.jpg

İngiltere'nin Kuzey Yorkshire bölgesi'nde talim yapan İngiliz askerlerinin Afganistan'da gitmeden önce cami maketlerinin olduğu bir alanda atış talimi yapması ülkede tartışmaya açıldı.

Yorumlar (0)
23
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?