İngiliz prensin Afganistan'da savaş hayali

İngiltere prensi Harry'nin en büyük hedefi Afganistan'a gidip Taliban'a karşı savaşmakmış

İngiliz prensin Afganistan'da savaş hayali

 

Mucahid Yıldız-Dünya Bülteni- Almanya

İngiltere prensi Harry askeri pilot eğitimini tamamlayarak uçuş lisansını aldı. Londra bürosu tarafından yapılan açıklamada, pilot eğitimini tamamlayan prens Harry’nin, Afganistan’a giderek savaşabilme şansını artırdığı için, askeri uçuş lisansını aldığına çok sevindiği belirtildi. Kutlamanın yapılacağı Cuma gününe kadar, Harry’nin hangi tip helikopterle uçmak istediğinin de belli olacağı bildirildi.

Geçen yıl Haziran ayında askeri eğitimini yapan prens Harry, askeri eğitim yapmaktan büyük zevk aldığını, bu eğitim sayesinde cepheye gidebileceği için de çok sevinçli olduğunu söylemişti. Prens Harry, Afganistan’da yeni bir görev için de helikopter pilotu olarak şansının çok yüksek olmasını ‘harika’ sözüyle değerlendirdi!

İngiliz prens Harry, 2008 yılında, medyaya duyurulması için bitmeden on hafta önce terketmek zorunda kaldığı Afganistan’ın Helmand bölgesinde bir operasyona katılmıştı. Şimdi helikopter pilotu olarak prensin "hayati tehlikesinin daha az" olduğu, Harry'nin Afganistan'a gidebileceği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2010, 16:34
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
YASİN
YASİN - 11 yıl Önce

mücahidlerde seni dört gözle bekliyor..!!

Mucahid
Mucahid - 11 yıl Önce

Evet onu dort gozle bekliyorlar :)

banner39