banner39

İngiliz turist İslami kurallara göre defnedildi

Muğla'da ölen İngiliz turist İslam kurallarına göre defnedilmeyi vasiyet edince imam da İngilizce vaiz verdi.

Arşiv 01.01.2010, 11:25 01.01.2010, 11:25
İngiliz turist İslami kurallara göre defnedildi


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Muğla'da hayatını kaybeden İngiliz turist İslami kurallara göre defnedildi. İngilz turist ölemeden İslami kurallara göre defnedilmeyi vasiyet etmişti. Yakınları da bu vasiyetini yerine getirdi.

Fethiye ilçesinde ölen İngiliz vatandaşı Travis Allman (68), vasiyeti üzerine İslami usullere göre toprağa verildi. Milliyet'in haberine göre, 15 yıl önce turist olarak geldiği Fethiye'yi çok beğenen Allman, 2006'da emekli olduktan sonra Taşyaka Mahallesi'ndeki satın aldığı evde yaşamaya başladı. Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden İngiliz için, eşi Jennie Allman'a noter kanalıyla bıraktığı "öldüğümde İslami usullere uygun olarak Fethiye'de defnedilmek istiyorum" vasiyeti doğrultusunda cenaze töreni düzenlendi.

Ölüdeniz beldesindeki Çatallar Mezarlığı'na defnedilen Allman'ın cenazesinde, Hisarönü Camii İmamı Şükrü Girgin, İngilizce yaptığı konuşmanın ardından Kur'an ve dualar okudu. İmam tarafından okunan duaya, İngilizin yakınları da ellerini açarak eşlik etti.

Duaların ardından Allman, İslami usullere uygun olarak defnedildi. Cenazeye, Allman'ın yakınları, arkadaşları ve ilçede yaşayan çok sayıda İngiliz vatandaşı ve Türk komşuları katıldı. Defin işlemi sırasında Allman'ın 30 yıllık eşi Jennie Allman, baygınlık geçirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?