banner15

İngilizler elçilerine herşeyi soruyor

Konsoloslukları arayan İngilizler kaybolan gözlüklerinin bulunmasından, reçel tarifine kadar sorabiliyor. Darısı Türklerin başına

İngilizler elçilerine herşeyi soruyor


Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Dünyanın farklı ülkelerinde 261 temsilciliği bulunan İngiltere, yabancı ülkelerdeki vatandaşlarının isteklerine cevap vermeye, gerektiğinde sorunlarında yardımcı olmaya çalışıyor.

Ancak konsolosluğa gelen bazı telefonlar ve talep edilen yardımlar sonunda İngiliz elçilik çalışanlarını isyan ettirdi.

İngiltere dışişlerinden yapılan bir açıklamada, bu garip isteklerden örnekler verildi, İngilizler'e hangi konularda yardım isteyip, hangi konularda isteyemeyecekleri anlatıldı.

Açıklamaya göre, bazı İngilizler konsolosluğun "kayıp güneş gözlüklerini bulan ve faturaları ödeyen" bir kurum olduğunu sanıyor.

Yabancı bir ülkede karşılaştıkları en küçük problemde konsolosluğu aramayı adet edinen İngiliz vatandaşlarından biri, yaptırdığı estetik ameliyatın sonucundan memnun olmayınca elçilik görevlilerinden yardım istemiş.

Bir diğeri ise Florida konsolosluğunu arayarak, davranışlarından rahatsız olduğu oğlunun bavullarını konsolosluk görevlilerinin hazırlamasını ve onu havaalanına götürüp İngiltere'ye göndermesini talep etmiş.

Konsolosluğu arayarak yapacağı reçel için ne kadar şeker kullanması gerektiğini, istediği ayakkabıları nerede bulabileceğini soran İngiliz vatandaşları da listede yerini alıyor.

Kredi kartı limitini doldurduğu için faturalarının konsolosluk tarafından ödenmesini isteyen İngilizlerin sayısı da hayli fazla..

Vatandaşlarının ciddi sorunlarına yardımcı olma sözü veren elçilik yetkilileri ise, "biz hava durumu raporu sağlamak ya da çocuklarınızı terbiye etmek için burada değiliz" mesajıyla sıkıntılarını dile getiriyor.

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2009, 12:46
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35