banner39

İngiltere Basra'da dolaşmayacak

İngiltere, İran?ın elindeki 15 askerinin dönüşünden sonra, Basra Körfezi?nde devriye faaliyetlerini askıya aldığını açıkladı.

Arşiv 06.04.2007, 15:06 06.07.2018, 09:31
İngiltere Basra'da dolaşmayacak

İngiliz Kraliyet Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Jonathon Band, BBC radyosuna yaptığı açıklamada, "Şu an için İngiliz devriye operasyonlarını durdurduk" dedi ve tüm süreci gözden geçireceklerini söyledi.

İran?ın serbest bıraktığı denizcilerinin vereceği bilgilerle gerçekte ne olduğunun anlaşılacağını ifade eden Band, İngiliz denizcilerin İran televizyonunda yayınlanan itiraflarını "psikolojik baskı" çerçevesinde değerlendirdi.

Askerleri televizyonda izlediğini, sonra da onlarla bir araya geldiğini belirten Band, "cesur" olarak nitelendirdiği askerlerin kurallara göre oynadığını, kendilerini tehlikeye atmadığını savundu.

İngiltere Kraliyet donanması, 15 İngiliz askerinin İran tarafından gözaltına alınmasına yol açan koşullar ve gözaltından sonraki gelişmelerle ilgili soruşturma başlatıldığını bildirmişti.

Savunma Bakanlığı da, askerlerin gözaltına alınış sürecinde yaşanan her olayın tek tek ele alınarak, değerlendirileceğini açıklamıştı.

banner53
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?