banner39

İngiltere evlilik problemi yaşıyor

İngiltere'de halkın "evlilik" fikrinden iyice uzaklaştığı, evliliklerin sayısının 1896'dan bu yana en düşük seviyeye indiği belirtildi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
İngiltere evlilik problemi yaşıyor
Muhafazakar Parti sözcüleri, bu duruma hükümetin halkı evlilik kurumundan uzaklaştıran anlayış ve politikalarının yol açtığı eleştirisinde bulunurken, "ilişki merkezleri" kurulması ve halkın bu merkezlerde eğitilmesi gerektiğini belirtti.

Muhalefet sözcüleri, halkı evlilik kurumundan soğutan hükümet politikaları arasında, evli olmayan çiftlerin evli çiftlerle aynı yasal haklara sahip olmasının da bulunduğunu açıkladı. Son bir yılda 16 yaşın üzerindeki her bin erkekten sadece 24,2'lik kesimin evlendiği, bu oranın 2004'te binde 27,8 kadınlarda ise binde 21,6 olduğu kaydedildi.
 
SORUN İNGİLİZ BASINIDA

Times gazetesinin manşetten verdiği bir haberin başlığı: İngilizler evlilik fikrine soğudu.

Times, İngiltere'de 1862 yılından bu yana tutulan kayıtlara bakıldığında, evlenmeyi seçen İngilizlerin sayısının en düşük seviyeye indiğini yazıyor.

Uzmanlar, hükümet beraber yaşayan çiftlere evlilere tanıdığı hakların aynısını tanımaya devam ettiği süreece, 2005 yılındaki yüzde 10'luk düşüşün daha da artacağını belirtiyor.

Muhalefet de Ulusal İstatistik Bürosu'nun bu verilerine dayanarak iktidardaki İşçi Partisi'ni bu konudaki politikaları yüzünden bugün sıkıştırmaya hazırlanıyor.

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?