banner39

İngiltere'de ulaşım hem havada hem karada felç!

British Airways'te grev nedeniyle bini aşkın sefer iptal edildi. Demiryollarında da grev başlıyor

Arşiv 20.03.2010, 15:01 20.03.2010, 17:06
İngiltere'de ulaşım hem havada hem karada felç! Dünya Bülteni/Haber Merkezi

British Airways'te kabin görevlilerinin bugün başlattığı grev nedeniyle, grevin süreceği 3 gün içinde planlanan yaklaşık 1950 seferinin yarısından fazlasını iptal etti.

Diğer firmalardan uçak kiralanmasına, firmanın diğer servislerinden personel takviyesi yapılmasına karşın, on binlerce kişinin uçuş planlarının altüst olmasının önüne geçilemedi.

Firma başkanı Willie Walsh, YouTube üzerinden yayımladığı mesajda müşterilerden özür dileyerek, "British Airways için berbat bir gün" dedi. Firmada 15 yıldır ilk kez grev yapıldığını belirten Başkan'ın üzüntüsü gözden kaçmadı.

Havayolunun kabin görevlileri ayrıca, 27 Mart'tan itibaren 4 gün daha grev yapacak.

BA yönetimi, yolcuların bu grevden etkilenmemeleri için önlemler aldığını duyuruyor ancak çok sayıda yolcunun uçuşlarını iptal ettiği belirtiliyor. BA çalışanları, iş güvenliği ve çalışma koşullarının iyileştirilmesini istiyor.

TRENLER DE DURACAK

İngiliz havayolu şirketi çalışanlarının grevinin Nisan ayı başındaki Paskalya tatilinin hemen öncesine denk gelmesi nedeniyle çok sayıda yolcuyu olumsuz etkileyebileceğine dikkati çekiliyor.

Bu arada, demiryolu sinyalizasyon sistemleri çalışanları da iş güvenliğinin iyileştirilmesi ve işten çıkarmaların durdurulması için grev kararı aldı.

İngiltere'de son 16 yıldır demiryolu çalışanlarının grev yapmadığına dikkati çekilirken, çalışanların grev zamanını Nisan ayı başı olarak açıklamasının beklendiği kaydediliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?