İnsanlığın öldüğü an! - VİDEO

Amerika'da saldırıya uğrayan bir kadına yardım etmeye çalışan evsiz, bıçaklanarak öldürüldü.

İnsanlığın öldüğü an! - VİDEO

New York'ta yaşanan son olay Amerika'da insanlığın geldiği noktayı gözler önüne serdi. Hugo Alfredo Taleyax sokakları evi edinen Latin Amerikalı 31 yaşında bir göçmendi. Amerikan rüyası onu New York'a getirdi.

Ancak işler umduğu gibi gitmedi, evsiz kaldı, sokaklarda yatıp kalkmaya başladı. Bazen aç yattı bazen çöpten ekmek topladı bazen de bir köşede dilendi. Ancak yine de insanlığını kaybetmedi.

18 Nisan gecesi Hugo Alfredo, New York'ta siyahî nüfusun çoğunlukta yaşadığı Jamaica bölgesinde bir kadının saldırıya uğradığını gördü. Hiç düşünmeden yardıma koştu. Yardım etti de. Kadın kurtuldu. Ancak evsiz kahraman göğsüne defalarca bıçak darbesi aldı. Saldırgan kaçtı o da peşinden gitti. Ancak Hugo Alfredo'nun nefesi yetmedi koşup yakalamaya. Oracıkta düştü. Güvenlik kamerası da o anı saniye saniye kaydetti.Daha acı olanı ise güvenlik kamerasının sonradan kaydettiği görüntülerle ortaya çıktı. Amerikan rüyasına kapılıp evinden uzaklarda bir sokakta can veren Hugo'ya kimse yardım etmemişti. Yanından en az 25 kişi geçmişti. Sabah olduğunda artık çok geçti. Hugo, kan kaybından ölmüştü. İhbar üzerine olay yerine gelen 911 görevlileri sabah 07.20'de Hugo'nun resmi ölüm raporunu tuttu ve gitti.

Şimdi polis olayın sorumlularını arıyor, Amerikan televizyonları da halkın insanlığını sorguluyor. Amerika'dan bir kahraman Hugo geçti. Şimdi kimsesizler mezarlığında yatıyor; adaletten çok insanlık onurunu görmek istiyor.

Kaynak: Cihan

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2010, 16:17
banner53
YORUM EKLE

banner39