banner15

İntel 'Büyük Ortadoğu'yu Dijitalleştirecek

Dünyanın en büyük çip üreticisi İntel, 'Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da Dijital İntel ile dijitalleştirme' planına start verdi. İntel uzun vadeli programı kapsamında Ortadoğu ve Kuzey Afrika'ya 'eğitim', 'dijital sisteme ulaşım', 'yerel müteahitlik'

İntel 'Büyük Ortadoğu'yu Dijitalleştirecek

Çip üreticiliği yanında kişisel bilgisayar ile ağ ve iletişim ürünleri alanında önde gelen üreticilerden olan Intel, Ortadoğu ve Afrika planına start verdi. ''Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da Dijital İntel ile dijitalleştirme programı'' olarak adlandırılan plan ile 'eğitim', 'dijital sisteme ulaşım', 'yerel müteahitlik' ve 'teknik tecrübelerde uzmanlaştırma' alanlarına yatırım yapma amaçlınıyor. Yapılan açıklamada bu program ile İntel'in yapacacağı yatırımların Ortadoğu, Türkiye ve Kuzey Afrika'ya bilgi transferini sağlamak, iş alanları kurmak ve teknolojik kapasiteyi arttırmayı hedeflediği belirtildi.
İntel'in Avrupa, Ortadoğu ve Afrika genel müdürü ve başkan yardımcısı Brian Harisson, Ortadoğu ve Kuzey Arika'yı anahtar pazar yerleri olarak tanımlayarak sözkonusu programın uzun vadeli bir çalışma olduğunu kaydetti. İntel'in güncel durumda bir çok yerel hükümet, eğitim kurumu, şirket ve sivil toplum örgütleri ile çalıştığına dikkat çekilen açıklamada, İntel'in son yıllarda Ortadoğu, Türkiye ve Kuzey Afrika'da faaliyetlerini yaydığının altı çizildi. Buna göre İstanbul, Kahire, Riyad, Beyrut, Dubai ve Kasablanka'da 6 büro kuruldu.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48