Internetten 'zenginlik vaad eden' çete çökertildi!

İstanbul'da, internet üzerinden kurdukları "Quest" adlı şirket üzerinden zenginlik vaad eden 19 kişi gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.

Internetten 'zenginlik vaad eden' çete çökertildi!

İstanbul'da, internet üzerinden kurdukları "Quest" adlı şirket üzerinden zenginlik vaad eden ve üye yaptıkları kişileri dolandırdıkları öne sürülen 54 kişi gözaltına alındı. Zanlılardan 1'i bayan 19'u, Bakırköy Adliyesi'ne sevk edildi. 

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, internet üzerinden zenginlik vaad eden Hong Kong menşeli "Quest" şirketi adına, çeşitli semtlerde oluşturdukları ofislerde 570 ile 700 ABD doları karşılığında üye yaptıkları kişilere, getirdikleri her yeni üye adına 250 ABD doları vaadinde bulunarak dolandırıcılık yaptıkları öne sürülen bir şebekeye yönelik çalışma başlatıldı. Sürdürülen çalışmaların ardından; Bağcılar, Bakırköy, Gaziosmanpaşa, Esenyurt ve Küçükçekmece'de belirlenen adreslere yönelik operasyon düzenleyen ekipler, aralarında şebeke lideri Suriye uyruklu M.K.'nin de bulunduğu 1'i kadın 54 kişiyi gözaltına aldı. Operasyonda çok sayıda bilgisayar ve dokümanlara el konuldu. Yetkililer, vurgunun boyutuna ilişkin çalışmaların sürdürüldüğünü ifade ederken, polisteki sorguları tamamlanan 1'i bayan 19 zanlı Bakırköy Adliyesi'ne sevk edildi.

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2010, 16:19
banner53
YORUM EKLE

banner39