banner39

İP: Doğu Silahçıoğlu sahte Atatürkçü

İşçi Partisi, 28 Şubat sürecinin önemli aktörü Doğu Silhaçıoğlu'nu 'Sahte Atatürkçü' ilan etti.

Arşiv 06.08.2008, 08:33 06.08.2008, 11:19
İP: Doğu Silahçıoğlu sahte Atatürkçü


İşçi Partisi, 28 Şubat sürecinin önemli aktörlerinden emekli Tümgeneral  Doğu Silhaçıoğlu'nu "Sahte Atatürkçü ve güvenilmez" olarak nitelendirdi.

Yüksek yargı mensuplarını, komutanları, siyasetçi ve işadamlarını fişleyen İşçi Partisi, Ergenekon'da önemli bir isim olduğu iddia edilen Doğu Silhaçıoğlu'nu "Sahte Atatürkçü ve güvenilmez" olarak nitelendirdi.

Ergenekon soruşturması kapsamında İşçi Partisi'nde çıkan belgede yüksek yargı mensubu hakim, savcıların yanı sıra yüksek rütbeli bir çok komutanın fişlendiği ortaya çıktı:

Orgeneral Hüseyin Kıvrıkloğlu: Amerikan yanlısı, çıkar için ilişki yapan bir komutan olduğu söyleniyor. Mafya ile ilişkilerinden söz ediliyor. RP'ye yakın değil ama RP bunun yükselmesini, Genelkurmay Başkanı olmasını istiyor. RP'nin adamı gibi gösterildi basında.

Tümgeneral Doğu Silahçıoğlu: Sahte Atatürk'çü. Güvenilmez deniyor.

Orgeneral Çevik Bir: Faydalı iyi bir komutan. Amerikancı olduğunun söylenmesi önemli değil. Oralara çıkmak için herkes Amerikancı olmak zorunda.

Tuğgeneral Osman Pamukoğlu: 1993-95'te Hakkari Tugay Kom. Mafya-asker ilişkilerinin bunun zamanında başladığı söyleniyor. Bir çok köy ve mezranın yakılması ve zorla göçtürmelerde rol aldı. Halkı RP ve MHP'ye oy vermeye zorladığı belirtilmekte.

Kaynak: Bugün

 

Yorumlar (0)
31
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?