banner15

iPad'e bir itiraz daha geldi

Çin, Apple'ın yeni diye lanse ettiği P88 adı verilen tablet bilgisayarı 6 aydır pazarladıklarını duyurdu.

iPad'e bir itiraz daha geldi


Teknoloji dünyası daha piyasa çıkmadan pekçok dedikoduya sahne olan iPad sansasyonu artarak devam ediyor.

Apple'ın son oyuncağı iPad için piyasaya çıkmadan çok fazla konuşuldu. İlk etapta isminin ne olacağı konusunda yapılan spekülasyonlar daha sonrasında nezaman çıkacağı haberleri manşetlerde yer aldı.

Geçtiğimiz hafta ürün piyasaya çıktıktan sonra da haberler gelmeye devam etti. Ürün özelliklerini yerenler olduğu gibi 6 aydan beri Çin'de zaten piyasada olduğu haberlerini ismin iPad seçilmesi konusunda eleştiriler izledi.
 
Apple’ın yeni ürünü iPad’e Çin ve Japonya merkezli iki firma tepki gösterdi. Yeni ürünüyle iPhone'da elde ettiği başarıyı tekrarlamaya çalışan Amerikalı bilişim devine karşı hukuki yollara başvurulabileceği belirtiliyor.

Çinli üretici Great Loong Brother'ın sözcüsü Huang Xiaofang, Apple'ın yeni diye lanse ettiği ürünü 6 aydır pazarladıklarını söyledi.

Great Loong Brother yetkilileri, P88 adı verilen tablet bilgisayarı 2009 yılının ağustos ayında piyasaya sürdükten bir ay sonra da Berlin'de Uluslararası Elektronik Fuarı'nda (IFA) tanıttıklarını duyurdular.

P88, iPad'e kıyasla hem daha ağır hem de daha kalın. Buna karşılık daha büyük ekran ölçülerine ve daha hızlı bir işlemciye sahip.

FUTİTSU: 2002'DEN BERİ SATIYORUZ
Daha fazla dahili bellek sunan P88'in iPad'den belki de en büyük farkı, USB girişlerine sahip olması. Buna karşılık P88 akü gücü denince gerilerde kalıyor; iPad şarja ihtiyaç duymadan 10 saat, P88 ise 1,5 saat çalışabiliyor.

iPad'e bir başka itiraz ise Japon Fujitsu'dan geldi. Fujitsu sözcüsü Masao Sakamoto, 2002 yılından bu yana ABD'de iPad adı verilen bir ürün sattıklarını açıkladı.

Fujitsu, iPad'in isim hakkını almak izin ABD Patent Ofisi'ne yaptıkları başvurunun ise 2003 yılının Mart ayında yapıldığını hatırlattı.

Fujitsu, iPad nedeniyle Apple'a karşı alınacak tedbirlerin gözden geçirildiğini kaydetti.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2010, 01:19
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48