banner15

iPAD'e Çin ve Japonya'dan itiraz geldi

Apple'ın yeni ürünü iPad'e Çin ve Japonya merkezli iki firma tepki gösterdi.

iPAD'e Çin ve Japonya'dan itiraz geldi

 Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yeni ürünüyle iPhone'da elde ettiği başarıyı tekrarlamaya çalışan Amerikalı bilişim devine karşı hukuki yollara başvurulabileceği belirtiliyor.

Alman Deutsche Welle'in haberine göre Çinli üretici Great Loong Brother'ın sözcüsü Huang Xiaofang, Apple'ın yeni diye lanse ettiği ürünü 6 aydır pazarladıklarını söyledi.

Great Loong Brother yetkilileri, P88 adı verilen tablet bilgisayarı 2009 yılının ağustos ayında piyasaya sürdükten bir ay sonra da Berlin'de Uluslararası Elektronik Fuarı'nda (IFA) tanıttıklarını duyurdular.

P88, iPad'e kıyasla hem daha ağır hem de daha kalın. Buna karşılık daha büyük ekran ölçülerine ve daha hızlı bir işlemciye sahip.

Fujitsu: 2002'den beri satıyoruz

Daha fazla dahili bellek sunan P88'in iPad'den belki de en büyük farkı, USB girişlerine sahip olması. Buna karşılık P88 akü gücü denince gerilerde kalıyor; iPad şarja ihtiyaç duymadan 10 saat, P88 ise 1,5 saat çalışabiliyor.

iPad'e bir başka itiraz ise Japon Fujitsu'dan geldi. Fujitsu sözcüsü Masao Sakamoto, 2002 yılından bu yana ABD'de iPad adı verilen bir ürün sattıklarını açıkladı.

Fujitsu, iPad'in isim hakkını almak izin ABD Patent Ofisi'ne yaptıkları başvurunun ise 2003 yılının Mart ayında yapıldığını hatırlattı.

Fujitsu, iPad nedeniyle Apple'a karşı alınacak tedbirlerin gözden geçirildiğini kaydetti.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2010, 07:09
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48