banner39

İP'in tepki mitingine 100 kişi katıldı

Ergenekon operasyonunda Perinçek'in gözaltına alınması üzerine İşçi Partisi'nin tepki mitingi ilgi görmedi.

Arşiv 22.03.2008, 15:27 22.03.2008, 15:27
İP'in tepki mitingine 100 kişi katıldı


Ergenekon soruşturması kapsamında İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in gözaltına alınmasını protesto etmek için Kızılay'da toplanan yaklaşık yüz İşçi Partili, gösteri yaptı.

Sakarya Caddesi'nde toplanan 100 kişilik grup, Doğu Perinçek, Kemal Alemdaroğlu ve İlhan Şelçuk'un gözaltına alınmasına karşı çıkmak için protesto gösterisi yaptı. Hükümet karşıtı sloganların atıldığı protesto gösterisinde Ergenekon operasyonunun bir komplo olduğu dile getirildi.

Gösteride Atatürk ile bir şeyhin tokalaşırken çekilmiş fotoğrafının kullanıldığı görüldü. İşçi partili mensubunun Hz. Muhammed'den alıntı yaparak Ergenekon soruşturmasının içinde bir hayır olabileceği işaretini vererek, ''Her şerrin içinde bir hayır vardır.'' demesi dikkak çekti.

Operasyon kararının ABD'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başkan George Bush görüşmesi sırasında alındığını savunan, İşçi Partisi, Cumhuriyet Kadınları Derneği ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği üyelerinin gösterisi sırasında polis güvenlik önlemi aldı. Basın açıklamasının ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?