banner39

Irak Fuarı'nı ilk günde 11 bin kişi gezdi

Gaziantep'te düzenlenen Irak Fuarı'nı ilk günde 11 bin kişi gezdi.

Arşiv 23.05.2008, 11:53 23.05.2008, 11:53
Irak Fuarı'nı ilk günde 11 bin kişi gezdi


Irak Ticaret Bakanlığı, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ile Gaziantep Ticaret Odası (GTO) işbirliğiyle, Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) desteğiyle gerçekleştirilen 3. Irak Uluslararası Fuarı, devam ediyor.

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Irak Ticaret Bakanı Abdülfelah El Sudani, Su Kaynakları Bakanı Abdüllatif Raşid Latif ve İnşaat Bakanı Byan Dizaye'nin de katılımıyla Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi'nde dün açılan fuara, yerli ve yabancı ziyaretçilerin yoğun ilgisi sürüyor.

Fuarın organizasyonunu yapan Forum Fuarcılık'ın Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Aygül, Avrupa'dan Afrika'ya Uzak Doğu'dan Orta Doğu'ya kadar firmaların buluşma mekanı olan fuara 30 ülkeden 600'ü aşkın firmanın katıldığını anımsattı.

Fuar nedeniyle Bağdat ve Gaziantep arasında 9 charter uçak seferi, Halep ve Zaho'dan otobüs seferleri düzenlediklerini anlatan Aygül, "Fuara ilgi bu yıl çok daha fazla. İlk gün 11 bin kişi fuarı gezdi. Son iki gün daha da artacaktır. Fuara bu yıl 8 bini yabancı konuk, toplam 51 binden fazla ziyaretçi bekliyoruz" dedi.

Kaynak: AA

 

banner53
Yorumlar (0)
34
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?