banner39

Irak, Kabil ve Filistin'de çatışmalar

Irak, Afganistan ve Filistin'den meydana gelen çatışmalarda onlarca kişi öldü.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Irak, Kabil ve Filistin'de çatışmalar

İsrail askerleri 4 Filistinliyi öldürdü

İsrail askerleri, dün akşamdan bu yana Gazze Şeridi'nde 4 Filistinliyi öldürdü. İsrail askerlerinin dün akşam geç saatlerde Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cebaliye'ye girdiği ve biri Hamas'ın İzzeddin El Kassam Tugayları üyesi olmak üzere 2 Filistinliyi öldürdüğü bildirildi. Filistinli hastane kaynakları, 21 yaşındaki örgüt üyesi Zahir Atamani'nin bir İsrail tankından açılan ateşte öldüğünü, 25 yaşındaki Gazi Ebu Dahruc'un da yine İsrail askerlerinin açtığı ateşle öldüğünü açıkladı. Güvenlik kaynakları da İsrail askerlerinin sabah saatlerinde de Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah geçiş noktasında Hamas'a üye 2 Filistinlinin öldürüldüğünü duyurdu. İsrail ordusunu ise şimdilik bir yorum yapmadı. Son ölümlerle, İntifada hareketinin başladığı Eylül 2000'den bu yana ölenlerin sayısı, 5 bin 442'ye yükseldi.

Bağdat'ta 4 Amerikan askeri öldü

Irak'ın başkenti Bağdat'ta yola yerleştirilen bir bombanın infilak etmesi sonucu 4 Amerikan askeri öldü. Amerikan ordusu, dün sabah saatlerinde olayın meydana geldiğini bugün açıkladı. Amerikan ordusu ölen askerlerin kimliğine ilişkin bir açıklama yapmadı. Ay başından bu yana toplam 62 Amerikan askeri hayatını kaybetti.

44 Taliban üyesi öldürüldü

Afganistan'da bugünkü çatışmalarda öldürülen Taliban üyelerinin sayısı 44'e çıktı. İşgal güçlerinin düzenlediği hava saldırısında Uruzgan eyaletinde Taliban'ın orta düzey komutanlarından biri ve 15 Taliban üyesi öldürüldü. Polis ile Taliban arasında Helmand eyaletinde çıkan çatışmadaysa 4 Taliban üyesi öldürüldü, 6 kişi yakalandı.
Afgan ordusuysa daha önce 24 Taliban üyesinin öldürüldüğünü açıklamıştı.

 

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?