banner39

Irak'ın kuzeyinde 15 terörist öldürüldü

TSK, Kuzey Irak'taki Avaşin ve Basyan bölgelerinde uzun menzilli silahlar ve hava bombardımanıyla vurdu.

Arşiv 29.03.2008, 15:16 29.03.2008, 15:49
Irak'ın kuzeyinde 15 terörist öldürüldü


Genelkurmay Başkanlığı, Irak'ın kuzeyinde Avaşin-Basyan bölgesinde tespit edilen ve Türkiye'ye karşı eylem hazırlığında olup sınırdan sızmaya çalışan bir grup PKK/KONGRA-GEL terör örgütü mensubunun, 27 Mart 2008 günü, karada konuşlu uzun menzilli silahlar ile ateş altına alındığını, ''Faaliyet sonrasında yapılan inceleme ve değerlendirmelerden, açılan ateş sonucu 15 teröristin etkisiz hale getirildiğinin anlaşıldığını'' bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yayımlanan terörle mücadeleye ilişkin "bilgi notu" şöyle: 

"Irak'ın kuzeyinde Avaşin-Basyan bölgesinde tespit edilen ve Türkiye'ye karşı eylem hazırlığında olup sınırdan sızmaya çalışan bir grup PKK/KONGRA-GEL terör örgütü mensubu, 27 Mart 2008 günü, karada konuşlu uzun menzilli silahlar ile ateş altına alınmıştır. Faaliyet sonrasında yapılan inceleme ve değerlendirmelerden, açılan ateş sonucu 15teröristin etkisiz hale getirildiği anlaşılmıştır."

"Ayrıca, aynı bölgedeki bazı hedefler, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait uçaklar tarafından, 28 Mart 2008 tarihinde tam isabetle vurulmuştur. Bu hava taarruzu sonucu tesirsiz hale getirilen terörist sayısı tam olarak tespit edilememiştir." 

"İcra edilen görevlerde terör örgütüne ait olduğu kesin olarak teyitedilen hedeflere taarruz edilmiş; sivil halkın olumsuz etkilenmemesi için gereken hassasiyet gösterilmiştir." 

"Irak'ın kuzeyi terörist faaliyetler açısından bundan sonra da yakından izlenecek ve bu bölgeden Türkiye'ye yönelecek her tehdidin, tespit edildiği yer ve zamanda bertaraf edilmesi esas alınacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

 

Kaynak: AA

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?