Iraklı çocuklar İsrail'e götürülüyor

Başkent Bağdat'ta Yeşil Bölgedeki Sağlık Merkezi'ne tedavi için götürülen yaralı çocuklar, buradan İsrail'e naklediliyor.

Iraklı çocuklar İsrail'e götürülüyor


Irak'ın Başkenti Bağdat'taki Yeşil Bölge'de bulunan Irak Sağlık Yardım Merkezi'ne tedavi için götürülen yaralı çocukların buradan İsrail'e gönderildiği ortaya çıktı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Irak Müslüman Alimler Heyeti (IMAH), tüm Müslüman ve Arap Devletlerine çağrıda bulunarak Iraklı hasta çocukların İsrail'in Tel Aviv şehrindeki hastanelere sözde tedavi maksadıyla götürüldükleri noktasında uyarılarda bulundu.

IMAH Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada Irak'ta yaşanan bu skandal olayın çok önemli bir tehdid oluşturduğuna dikkatleri çekti.

İsrail'in Irak'taki işgalin oluşturduğu karmaşa ortamında yaşanan bu skandalı açığa çıkartan IMAH, Bağdat Yeşil Bölge'de yer alan Iraklı ve Amerikalılardan oluşan bir Irak Sağlık Yardım Merkezi'nde çalışan doktorun skandalla ilgili bilgiler verdiğini söyledi.

Verilen bilgilere göre bu merkezdeki Iraklı hasta çocuklar Tel Aviv'deki bir hastaneye tedavi amacıyla transfer ediliyor.

IMAH açıklamasında insanların kanlarına giren ve masum insanların hastanelere yaralı olarak düşmesine sebebiyet veren işgalci güçlerin bu kurbanları sözde tedavi amacıyla başka yerlerine götürmesinin ironikliğine dikkatleri çekti.

Müslüman dünyasını bu çocukların dosyasına sahip çıkma noktasında sorumlu tutan IMAH, herhangi bir Arap veya İslam ülkesinin minimum düzeyde hizmet veren bir hastanesinin kapılarını açması durumunda çocuk, kadın ve yaşlı insanların tedavilerinin yapılabileceğine işaret etti.

Irak'ın işgal edilmesi ve savaşın tahrik edilmesinde başat rolü İsrail'in oynadığını vurgulayan Irak Müslüman Alimler Heyeti (IMAH) işgalin başladığı günden bu yana Irak topraklarında bu kesimlerin var olduğunu ve yaşanan kriz, insanlık dramı, trajedi, soykırım, vahşet ve katliamlardan bu zihniyetin tamamen sorumlu olduklarını söyledi.

Açıklamada, "Bu sebeple hem işgali başlatan, tetikleyen ve devam etmesi için elinden geleni yapmaktan çekinmeyen İsrail'in herhangi bir şekilde insani hedeflerle bu son skandalı gerçekleştirdiği düşünülemez. Bu mümkün değildir!" denildi.

Kaynak: heyetnet


 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2008, 14:57
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35