banner15

Iraklı hasta çocuklar, İsrail'e götürülüyor

Iraklı alimler: Gazze'de yüzlerce bebeğin ilaçsızlıktan ölmesinin müsebbibi İsrail, çocuklarımızı İsrail'e tedaviye götürüyor!

Iraklı hasta çocuklar, İsrail'e götürülüyor

Hasta Müslüman Iraklı çocukların tedavi bahanesiyle İsrail'e götürüldüğünü ortaya çıkaran Irak Müslüman Alimler Heyeti IMAH, yeni ulaştığı bilgilerle, bu durumun Müslümanları tehdit ettiğini duyurdu.

IMAH'ın edindiği yeni bilgilere göre, Iraklı çocukları, İsrail'e Shevet Achim adlı bir kuruluş götürüyor. Kuruluş, www.shevet.org adlı internet sitesinde, kendisi için verdiği bilgilerde, 1994 yılında İsrailli olmayan çocukların İsrail'de tedavi edilmelerini sağlamak için kurulduklarını ileri sürüyor, Gazze, Batı Şeria ve Ürdün'den getirtilen ve tedavi edilen Müslüman çocuklara ait ayrıntılı fotoğraf ve hayat hikayelerine yer veriyor.
Stenin http://www.shevet.org/default.asp kısmında özellikle Kuzey Irak'tan getirtilen hasta çocuklara ait bilgiler geniş yer tutuyor.
Yine sitenin, www.shevet.org/childrennowinisrael.html adlı bölümünde ise şu an İsrail'de olan çocuk hastalara yer verilirken, burada herhangi bir hasta çocuğa ait link tıklandığında, çok uzun süredir zaten bu insanlarla ilgilenildiği belirtiliyor, hastalar hakkında detaylı bilgiler aktarılıyor.

Irak Müslüman Alimler Heyeti bu bilgileri verdikten sonra, şunları hatırlatıyor: "Siyonist işgal rejimi İsrail, tarihinin hiçbir devresinde hiçbir Müslüman'ı karşılıksız olarak salt insani amaçlarla tedavi etmemiştir, etmemektedir. Gazze'de bugüne kadar yüzlerce masum bebeğin ve çocuk, sadece ilaç bulamadıkları ya da tedavi edilemedikleri için, onlarca hamile Filistinli, hastaneye nakilleri engellendiği için, sokak ortasında vurularak yaralanan ve hastanelere götürülmeleri yasaklanan çok sayıda Filistinli, kan kaybettiği için hayatını kaybetmiştir. Yaralı taşıyan ambulanslar bile, İsrail işgalcileri tarafından dünyanın gözleri önünde füzelerle vurulmuştur."

İsrailli hahamların Filistinli hastaların tedavi edilmemeleri noktasında verdiği fanatikçe fetvaları da gündeme getiren Iraklı Müslüman Alimler Birliği, İsrail hastanelerindeki Müslüman hastaların vücutlarının bazı parçalarının alındığı, böbrek, mide, kalp gibi organların transfer edildiği, tıbbi araştırmalar için denek olarak kullanıldıklarına dair gizlenmeye çalışılan ama doğrulanan korkunç haberlere de dikkat çekiyor.

Iraklı çocukların İsrail'e tedavi adı altında nakline, bir de bu gelişmeler ışığında bakılmasını isteyen Iraklı Müslüman Alimler Birliği, bu skandalın ne kadar tehdit edici ve tehlikeli bir gelişme olduğuna özellikle vurgu yapıyor ve soruyor; "Bizim çocuklarımızı niçin İsrail'e götürüyorlar?"

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2008, 14:45
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35