banner39

Iraklı Hristiyanlar, Avrupa'yı ikiye böldü

Iraklı göçmenlerin Hıristiyan-Müslüman diye bölünme girişimine Vatikan, "İnsanları dinlerine göre ayırmayın" diye tepki gösterdi.

Arşiv 20.05.2008, 18:19 20.05.2008, 19:20
Iraklı Hristiyanlar, Avrupa'yı ikiye böldü

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Avrupa ülkelerinden bazılarının Irak'taki savaştan kaçan göçmenleri Hıristiyan Müslüman diye ayırmaları Vatikan'ın  tepkisinin çekti.

Almanya ve Fransa, savaştan kaçan göçmenlerden sadece Hıristiyan olanları kabul etmek istediklerini açıkladılar.

Alman İçişleri Bakanı Bakan Wolfgang Schauble, "Müslüman Türkiye Müslümanların başvurusunu kabul etsin biz de Hıristiyan Iraklılar'a vize verelim" dedi.

Fransa Dışişleri Bakanı Kouchner de "Fransa 500 Hıristiyan Iraklıya oturma ve çalışma izni verebilir" diyerek teklifi destekledi. 

AB Dönem Başkanı Slovenya da gelecek ay yapılacak olan zirvede bu konunun gündeme getirilebileceğini belirtmişti.

VATİKAN'DAN TEPKİ

AB üyesi bu iki ülkenin tekliflerine Vatikan tepki göstererek, "İnsanları dinlerine göre ayıramazsınız. Iraklı Hıristiyanlar sadece dinlerinden dolayı Avrupa'dan özel muamele görmemeli. Yardım yapacaksanız insanlık kriteri uygulayın, din değil..." açıklamasını yaptı.

Papa'nın Kardinallerinden Leonardo Sandri, "Eğer ülkeler Iraklı mültecilere yardım etmek istiyorlarsa bunu insani nedenler ve ihtiyaçları göz önünde bulundurarak yapmalı. Dinlerini değil... Yardımın Hıristiyanlara ya da Müslümanlar'a yapılıyor olması fark yaratmaz" dedi. 

Irak'taki çatışmalardan dolayı 2 milyon Iraklı evlerini ve ülkelerini terk etmek zorunda kaldı. Irak'ta nüfusun yüzde 3'ünü Hıristiyanlar oluşturuyor.

banner53
Yorumlar (3)
semi 13 yıl önce
biz bilmiyoruz ha??!!....
erdınc 13 yıl önce
AVRUPA KÖKÜN 300 SENE.
TARİHİN VARKİ MİLYONLARCA İNSANI KATL ETTİN..
İnsanlık hakkı vs hikaye...
insana ALLAH ve RESULULLERİ sonra MÜSLÜMANLAR DEGER VERİR ...
TEMELİ BOZUK VE KATİL OLAN BİR ZİHNİYETTEN DAHA NASIL OLURDA BU DÜSÜNCEDEN DAHA FARKLI BİR YAKLASIM VE ÖNERİ BEKLEYEBİLİRSİNİZ
antiampul blogspot 13 yıl önce
Nicolas'ın Fransasıyla Merkel'in Almanyasını hesaba katmayın onların bağlantıları ABD'deki george bushla aynıdır. Papa ise Avrupa'nın özünde yer alan Haçlı dünyası adına konuşuyor en azından. Diğerlerinin kimin adına konuştuğu belli ama neyse. Bir arkadaşım demiş ki Avrupa'nın Tarihi şu kadardır filan, Avrupa hakkında Siyonist-Sabetaycı basının dayattıklarını biliyoruz ancak. 600 yıl önceki Osmanlı padişahlarının görüşünden yoksunuz. Osmanlı beylik döneminden Fatih'e kadar neden sürekli Batıya kaydırmıştır Başkentlerini? Fatih neden kendine Kayser-i Rum demiştir? Bu bir liderlik savaşıdır. 4 avrupa büyüğüyle Bir müslüman Türkiye'nin Roma mirası liderliğini üstlenme yarışıdır! Evet öyledir, Malesef sabetayların, biraz da İngilizlerin oyunuyla Hasta Adam olup çıktık! Hastalığı yaymak için Avrupa düşmanlığı aşılıyorlar. Bir tek burada mı çalışıyor Siyonistler? hayır, Avrupada da Türk ve Müslüman düşmanlığı aşılıyorlar.
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?