banner15

Iraklı Kürtlerden Türkiye'ye tehdit

Kürt yetkililer, 'Türkiye kendine içişlerimize karışma hakkını veriyorsa, başka ülkeler de Türkiye’nin içişlerine karışır, Türkiye’nin de çok zayıf yönleri vardır'

Iraklı Kürtlerden Türkiye'ye tehdit

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kuzey Irak ile ilgili açıklamaları üzerine bölgedeki Kürt yetkililer, tepki gösterdi.

Irak Kürdistan Demokrat Partisi lideri ve ‘Kürdistan Bölge Başkanı’ Mesut Barzani’nin sözcüsü, “lrak halkı varsa sorunları kendisi çözecektir, başkaları değil.

Eğer, Türkiye kendisine başka ülkelerin içişlerine karışma hakkını veriyorsa, başka ülkeler de Türkiye’nin içişlerine karışma hakkını verir. Türkiye’nin de çok zayıf yönleri vardır'' dedi.

Kürt internet sitelerinin haberine göre, Barzani’nin sözcüsü Türkiye yetkililerinin son dönemlerde Kerkük ve Kuzey Irak ile ilgili yaptığı açıklamaları eleştirdi.

Türk yetkililerinin Kuzey Irak’taki Kürt bölgesiyle ilgili açıklamalarının detaylarına girmeyeceklerini belirten Barzani’nin sözcüsü, “Türk yetkililerine sadece, Osmanlı İmparatorluğunun yıkıldığını ve Irak’ın da artık Türkiye’nin bir parçası olmadığını hatırlatmak istiyoruz'' dedi.

Sözcü, lrak bağımsız bir ülke olduğunu hatırlatarak şunları söyledi:

“Irak halkı varsa sorunları kendisi çözecektir, başkaları değil. Eğer, Türkiye kendisine başka ülkelerin içişlerine karışma hakkını veriyorsa, başka ülkeler de Türkiye’nin içişlerine karışma hakkını verir. Türkiye’nin de çok zayıf yönleri vardır.

Türkiye’nin böylesi polemiklere gireceğine, gelsin birlikte dostça yaşayalım. Çünkü dünya değişti. Değişen dünyada tehditlere yer yoktur.''

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35