banner39

Iraklı Şerzat, taburcu oluyor

17 Gündür Türkiye’de tedavi altına alınan ve özel bakıma alınan Iraklı Şerzat nihayet taburcu oluyor.

Arşiv 23.08.2007, 13:57 23.08.2007, 16:41
Iraklı Şerzat, taburcu oluyor


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Sağlığında büyük oranda iyileşme gözlendi. Şerzat 17 günün ardından dün ilk kez parka çıktı. Yarın ise tabucu edilecek. Ancak tedavisine devam edilecek.

Başbakan Tayyip Erdoğan ve İHH İnsani Yardım Vakfı’nın yardım elini uzatarak hastaneye yerleştirdiği Iraklı Şerzat Hüseyin, yarın taburcu oluyor.

6 Ağustos 2007 Pazartesi günü özel Avicenna Hastanesi’nde çocuk cerrahisi bölümünde tedavi altına alındığında bütün vücudu yara bere içinde olan ve yatağa bağlı olarak yaşayan Şerzat, artık daha sağlıklı. Kendisine uygulanan özel tedavi sonucu vücudundaki yaralardan büyük oranda kurtulan Şerzat, gördüğü fizik tedavi sonucu yürümeye başladı. Bisiklet sürmeye de başlayan Şerzat, artık daha mutlu. O artık geleceğe daha umutlu bakıyor.

17 GÜN SONRA PARKA ÇIKTI

17 gündür babasıyla birlikte hastanede kalan Şerzat, bundan sonra kendileri için tutulan evde kalacak. Epidermolizis Bulloza adlı anadan doğma, genetik ve kronik hastalığa yakalanan Şerzat, vücudundaki yaralar nüksettiğinde belli aralıklarla hastaneye gelip tedavisine devam edecek.

Doktorlarının verdiği bilgiye göre; Şerzat hayatı boyunca sürecek bir tedaviye ihtiyaç duyacak. Baklagillerden yapılmış herhangi bir ürünü yiyemeyecek, kola, gazoz gibi gazlı içeceklerden içemeyecek, nispeten soğuk iklimin hakım sürdü bir memlekette yaşamak zorunda kalacak.

ANNESİ VE KARDEŞİ DE GETİRİLECEK

Halen babasıyla birlikte İstanbul’da yaşayan Şerzat’ın aile özlemi de bitiyor. İHH İnsani Yardım Vakfı, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın da desteğiyle Şerzat’ın Musul’da yaşayan annesi ile 5 kardeşini İstanbul’a getirecek. Doktorlar ailesinin getirilmesiyle Şerzat’ın hastalığa karşı daha dirençli olacağını belirtiyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?