banner15

Iraklılar İşkenceye Karşı Yürüdü

Irak'ın başkenti Bağdat'ta yüzlerce kişi, işkenceye son verilmesi çağrısıyla gösteri yaptı. Öte yandan Irak'ın Hadisa kentinde direnişçilerin düzenledikleri saldırı ve ardından çıkan çatışmada 15 sivil, 8 direnişçi ve bir Amerikan askeri öldü.

Iraklılar İşkenceye Karşı Yürüdü

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Bağdat'ın Camia semtinde toplanan çoğu Sünni 400 kadar gösterici, işkence gören ve öldürülen tutukluların posterleriyle, Sünnilerin Ulusal Diyalog Cephesi'nin bürosu önünden yürümeye başladı.

Göstericiler, BM ve uluslararası toplumun işkenceyi önlemesi için Amerikalılara ve Irak hükümetine baskı yapmasını istediler.

Irak'ta saldırı ve çatışmada 24 kişi öldü

Amerikan ordusunun açıklamasında, başkent Bağdat'ın 220 kilometre kuzeybatısına düşen Hadisa'da direnişçilerin Iraklı ve Amerikalı askerlerin konvoyuna pusu kurduğu, yola yerleştirdikleri bombayı patlatarak konvoya hafif silahlarla ateş açtığı belirtildi.

Direnişçilerin saldırısında 15 sivil ile bir Amerikan askerinin öldüğü belirtilen açıklamada, Iraklı ve Amerikalı askerlerin karşı ateşinde de 8 direnişçinin öldürüldüğü, birinin yaralandığı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48