Irak'ta 3 ABD askeri öldü

Irak'ta 3 ABD askeri öldürüldü. Bağdat'ta iki günde üzerinde işkence izlerine rastlanan 64 ceset bulundu.

Irak'ta 3 ABD askeri öldü

Irak'ın Felluce kentinde yola yerleştirilen bombanın patlamasıyla 6 kişinin öldüğü bildirildi. Polis, Anbar eyaletinin sınırları içindeki Felluce'de bir futbol sahası yakınlarında patlayan bombanın 13 kişinin de yaralanmasına neden olduğunu belirtti. Polis, ölenlerden 2'sinin çocuk olduğunu kaydetti. Bu arada Amerikan ordusundan yapılan açıklamada, 2'si başkent Bağdat'ta, biri de Musul kentinde düzenlenen saldırılarda, 3 Amerikan askerinin daha öldüğü bildirildi. Amerikan ordusundan gün içinde yapılan başka bir açıklamada, Bağdat'ta 2 Amerikan askerinin öldüğü belirtilmişti.

Bağdat'ta 20 ceset bulundu

Irak'ın başkenti Bağdat'ta kimliği belirlenemeyen 20 kişinin cesedi bulundu. Irak polisinden yapılan açıklamada, elleri, ayakları bağlı, gözleri bantlı halde bulunan cesetlerde işkence izlerine rastlandığı belirtildi. Polis, dünkü açıklamasında, son 24 saatte kurşunlanmış 64 ceset bulunduğunu bildirmişti.

Bu arada Irak İçişleri Bakanlığı'nın açıklamasında, Bağdat'ta üst düzey bir El Kaide yetkilisinin öldürüldüğü ileri sürüldü. Bakanlık, öldürülen Ebu Musab Zerkavi'nin yerine geçen Ebu Eyyüb El Masri'den sonraki ikinci adam Ebu Cafer El Libi olduğu belirtildi. Libi'nin, bir saldırıda 4 kişiyle birlikte öldürüldüğü, saldırıda 2 kişinin de yakalandığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39