banner15

Irak'ta Bombalı Saldırılar: 60 Ölü

Irak'ta Şiilerin yoğunlukta olduğu Sadr Mahallesi'nde bulunan 4 pazaryerinde, 6 bomba yüklü aracın infilak etmesi sonucu 60 kişi öldü 240 kişi de yaralandı.

Irak'ta Bombalı Saldırılar: 60 Ölü

Dünya Bülteni / Mehmet Ali KAçmaz

Irak'ın başkenti Bağdat'ta, Şiilerin yoğunlukta olduğu Sadr mahallesindeki dört pazaryerinde 6 bomba yüklü araç infilak etti. Sadr mahallesinde düzenlenen bombalı saldırılarda ölenlerin sayısı 60'a yükseldi. Yaralı sayısının da 240'a yükseldiği belirtildi. Polis, pazaryerinin yakınlarında bir militanın intihar saldırısı düzenlediğini, aynı bölgede bomba yüklü bir aracın da infilak ettiğini açıkladı. Pazaryerine, 4 havan mermisinin de isabet ettiği, patlamalar nedeniyle ölenlerin sayısının tam olarak belirlenemediği belirtildi. Polisin, başka bir çarşıda da bomba yüklü bir araç tespit ettiği ve etkisiz hale getirdiği bildirildi.

Patlamaların şiddetiyle çok sayıda dükkanın da harap olduğu bölgede, ceset parçalarının etrafa saçıldığı kaydedildi. Görgü tanıkları, ''çok fazla sayıda insanın öldüğünü'' ifade ediyor.

Güvenlik yetkilileri, pazaryerinde iki patlama olduğunu, diğer bir bombalı aracın da aynı saatte kentteki başka bir merkezde patladığını kaydetti. Yaralıların kaldırıldığı Sadr Mahallesi'ndeki hastanede de tam bir kaos yaşandığı belirtiliyor. Ölülerin ve yaralıların koridorlarda yattığı hastaneye, sürekli yeni yaralıların geldiği bildirildi.

Bu sabah erken saatlerde de yine Bağdat’ta düzenlenen saldırılarda 11 kişi öldü. Ölenlerden altısı polis. Yine bugün direnişçilerin ateş açtığı bir otomobilde üç kişi öldü; bir binaya düşen havan topu mermisi de iki kişinin ölümüne yol açtı.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48