banner39

'Irak'ta daha fazla ABD askeri öldü'

Medya devi News Corp'un patronu Murdoch, Irak'ta ölen ABD askerlerinin sayısını az buldu.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
'Irak'ta daha fazla ABD askeri öldü'

Amerikan medya devi News Corp’un patronu Rupert Murdoch, tarihteki herhangi bir başka savaşla karşılaştırıldığında Irak’ta ölen Amerikan askerlerinin sayısının "az" olduğunu söyledi.

Japonya’nın başkenti Tokyo’da işverenleri bir araya getiren bir konferansa katılan Murdoch, gazetecilere ABD önderliğinde başlayan Irak savaşını desteklediği için pişman olmadığını söylediği açıklamasında, "Oradaki Amerikan askerlerinin kayıpları, önceki herhangi bir savaşla karşılaştırıldığında çok az.

Elbette kimse ölüm bilançolarını sevmez, ama şimdi savaş, bir iç savaşı önlemek ve Iraklıların birbirlerini öldürmelerini engellemeyi hedefliyor" ifadesini kullandı.

Irak’ta Mart 2003’ten bu yana ölen Amerikalıların sayısı, bugünkü son ölümlerle 2.832’ye yükseldi.

Aralarında Amerikan New York Post, İngiliz The Sun gibi gazetelerin bulunduğu News Corp’un sahibi Murdoch, ABD’nin Irak’ta bazı hatalar yaptığını kabul etti, ancak niyetinin hala iyi olduğunu söyledi.

Önceki savaş zamanlarına nazaran bugün medyada savaşı eleştirmenin daha kolay olduğunu belirten Murdoch, "Geçmişte de çok büyük hataların yapıldığına eminim" dedi.

Irak'ta ölen ABD askerleri hakkındaki gerçek raporlar için tıklayın:

İşte ABD'nin Irak'taki gerçek kayıpları


banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?