banner15

Irak'ta Helikopter Düştü 17 ABD Askeri Öldü

Irak'ın kuzeyinde ABD’ye ait bir askeri helikopter düştü. Helikopterde bulunan 12 kişi öldü. Böylece son 24 saat içinde Irak’ta ölen ABD askeri sayısı 17’ye ulaştı. Bu rakam ABD’nin son aylarda bir günde verdiği en büyük kayıp.

Irak'ta Helikopter Düştü 17 ABD Askeri Öldü


Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Irak'ın kuzeyinde ABD’ye ait bir askeri helikopter düştü. Helikopterde bulunan 12 askeri personel öldü. Böylece son 24 saat içinde Irak’ta ölen ABD askeri sayısı 17’ye ulaştı. Bu rakam ABD’nin son aylarda bir günde verdiği en büyük kayıp.

Amerikan ordusundan yapılan açıklamada, UH-60 Blackhawk tipi bir askeri helikopterin, Irak'ın kuzeyinde düştüğü, helikopterde bulunan 4'ü mürettebattan 12 kişinin öldüğü belirtildi. Helikopterin düşüş nedenine ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Felluce'de 5 ABD Askeri Öldürüldü

Ülkenin batısındaki Felluce'de ABD askerlerine yönelik dün ve bugün düzenlenen üç ayrı saldırıda beş ABD askeri öldürüldü. ABD ordusundan yapılan açıklamada, kentte operasyon düzenleyen askerlere ayrı bölgelerde ateş açılması sonucu 3 askerin öldüğü belirtildi. Dün de, iki ABD askerinin yol kenarına yerleştirilen bombalar sonucu öldüğü açıklandı.

Son 24 saat içinde Irak’ta ölen ABD askeri sayısı 17’ye ulaştı. Bu rakam ABD’nin son aylarda bir günde verdiği en büyük kayıp. Son kayıplarla birlikte, savaşın başladığı Mart 2003’ten bu yana ölen ABD askerlerinin sayısı 2198’e ulaştı.

Fransız Rehine Serbest
 
Irak'ta geçtiğimiz ay kaçırılan Fransız mühendis Bernard Planche ise tesadüfen serbest kaldı. Planche'ı kaçıranlar, Fransız mühendisi başka bir yere götürmeye çalışırken, bir ABD kontrol noktasında yakalandı. Kontrol noktası, başkent Bağdat'ın batısındaki Ebu Garib bölgesinde yer alıyor. Irak polisine göre, Fransız mühendisi kaçıranlar, bu kontrol noktası yakınlarında paniğe kapıldı ve Planche'ı arabadan atıp kaçtı. Bağdat'ta bir su projesinde çalışan 52 yaşındaki Planche, 5 Aralıkta kaçırılmıştı. Başkentte dün kaçırılan ve adı hala açıklanmayan ABD'li kadın gazeteciden ise hala haber alınamıyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48