banner15

Irak'ta patlamalarda 29 kişi öldü

Irak'da meydana gelen saldırılarda 29 kişi hayatını kaybetti, olarca kişi de yaralandı.

Irak'ta patlamalarda 29 kişi öldü

Irak'ın başkenti Bağdat'ın güneyinde bir mahalleye düzenlenen saldırıda 10 kişi öldü, 20 kişi yaralandı. Saldırının havan topu ya da roketle düzenlendiği duyuruldu. AP ajansı, polise dayanarak, Bağdat'ın güneyinde Sünnilerin çoğunlukta olduğu Dora bölgesindeki Şii Ebu Teşer mahallesine öğleden sonra düzenlenen saldırıda 10 kişi öldü, 20 kişi yaralandı. Dora'nın, ABD öncülüğündeki güçlerin direnişçileri etkisiz hale getirmek ve başkentte tırmanan şiddeti dizginlemek için güvenlik operasyonu düzenlediği Bağdat'taki birkaç bölgeden biri olduğuna dikkat çekiliyor.

Musul kenti yakınında bomba yüklü bir aracın infilak etmesi ve bir intihar saldırganının da üzerindeki bombayı patlatması sonucu 18 kişi öldü, 11 kişi yaralandı. Bir güvenlik kaynağı, Musul'un kuzeyindeki Şergat kasabasında, Irak askeri ve polis devriyesinin yakınında bomba yüklü aracın infilak etmesi üzerine, olay yerinde kalabalığın oluştuğu sırada, bir intihar saldırganın üzerindeki patlayıcıları infilak ettirdiğini kaydetti. 18 kişinini öldüğü, 11 kişinin yaralandığı saldırıyla ilgili henüz başka açıklama yapılmadı.

Bağdat'ta bir başka Şii mahallesine daha düzenlenen saldırıda da 1 kişinin öldüğü, 3'ü çocuk 4 kişinin yaralandığı bildirildi. Polis, Bağdat'ın merkezinde Şiilerin çoğunlukta olduğu Ebu Seyfen mahallesindeki bir eve havan topu mermisinin isabet etmesi sonucu bina önündeki bir kişinin öldüğü, yaşları 11 ile 15 yaşları arasındaki 3 çocukla evdeki babalarının yaralandığı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48