banner39

Irak'ta saldırılar: 168 ölü

Irak'ın farklı bölgelerinden bugün meydana gelen saldırılarda 168 kişi öldü.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Irak'ta saldırılar: 168 ölü

Irak'ta bugün düzenlenen saldırılarda ve bir kamyonun otobüs durağında bekleyenlere çarpması olayında 168 kişi hayatını kayebetti. Bağdat'ta ticari merkezin yakınındaki bir Şii bölgesinde üç bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda ölü sayısı 91'e yükseldi. Polis yetkilisi Ali Muhsin ve hastane yetkilileri, saldırıdan sonra hastaneye kaldırılanların ölümüyle ölü sayısının 91'e yükseldiğini belirtti. Saldırıda 86 kişinin de yaralandığı kaydedilmişti. Yaklaşık 100'er metre aralıklarla park edilmiş bomba yüklü araçların hemen hemen eş zamanlı infilak ettiği belirtilmişti.

Polis, yaklaşık 100'er metre uzaklıkta park edilmiş bomba yüklü araçların hemen hemen eş zamanlı olarak infilak ettiğini belirterek, saldırı kurbanlarının çoğunun Sadriye alışveriş bölgesinde olduğunu, sokak satıcılarının da bulunduğu bölgede park halindeki 10 aracın da harap olduğunu bildirdi.

Bir görgü tanığı da patlamalardan ikisinin ticari merkezin yanındaki Sadriye mahallesinde alışveriş yapan kadınlarla dolu pazar yerinde meydana geldiğini kaydetti.

Bağdat'ta geçen hafta Şii mahallesi Sadr'da düzenlenen bombalı saldırılarda da 200'den fazla kişi ölmüştü. İçişleri Bakanlığı tarafından dün açıklanan veriler, Irak'ta kasım ayındaki saldırılarda ölen sivillerin sayısının ekim ayına göre yüzde 44 oranında artarak, 1850'e yükseldiğini orta koymuştu.

Bağdat'ta 44 ceset bulundu

Irak'ın başkenti Bağdat'ın farklı bölgelerinde bugün toplam 44 ceset bulundu. Bağdat'ın Sadriye semtinde bomba yüklü araçlarla düzenlenen saldırıda en az 43 kişi öldü. Bağdat'ta düzenlenen diğer saldırılarda 4 kişi ölürken, kentin 20 kilometre güneyinde otobüs durağında bekleyenlere bir kamyon çarpması sonucu 20 kişi hayatını kaybetti. Ülkenin diğer bölgelerinde düzenlenen saldırılarda ise en az 13 kişi hayatını kaybetti.

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?