Irak'ta saldırılar durmuyor: 44 ölü

Dün Ramazan'a başlayan Irak'da iki günde 44 kişi hayatını kaybetti.

Irak'ta saldırılar durmuyor: 44 ölü

Ramazan ayının ikinci gününde de şiddet olayları devam etti. Irak’ta bu sabah düzenlenen saldırılarda 6 kişi öldü, 25 kişi yaralandı. Ramazan’ın ilk gününde Sadr City’de 38 kişinin ölümüne 42 kişinin yaralanmasına yol açan bombalı saldırının ardından bugün de Iraklılar güne bombalı saldırılarla başladı.

Irak polisi yaptığı açıklamada, otomobilin Bağdat’ın doğusunda bir sokakta park ettiğini ve yerel saatle 10.15’te polis devriyesinin geçişi sırasında patladığını belirtti. Patlamada 2 kişi öldü, 13 kişi yaralandı. Ölenlerden birinin, yaralananlardan ise 5’inin polis olduğu bildirildi.

Bu sabah ayrıca Bağdat’ın kuzeyinde bulunan Irak Sağlık Bakanlığı’na yönelik iki obüs atışı yapıldı. Bombalar hastanenin bahçesine düştü, 3 sivil ağır yaralandı.

Öte yandan bir Irak askeri başkentin doğusunda kendi arabası içindeyken silahlı kişiler tarafından öldürüldü. İki Irak askeri de başkentin 420 km kuzey batısındaki Tel Afer’de yol kontrol noktasına yönelik bomba yüklü bir otomobil ile gerçekleştirilen intihar saldırısında öldü. Askerlerin üzerlerine giden otomobile ateş açtığı ancak patlamayı engelleyemediği belirtildi. Saldırıda iki asker de yaralandı.

Bağdat’ın güneyinde El Mussayab kentinde bir obüs topunun bir evin üzerine düşmesi sonucu bir kişi öldü, 5 kişi de yaralandı. Musul’da bombalı bir saldırıda 2 sivil yaralandı. Ayrıca Irak polisi üzerinde işkence izleri bulunan 5 yeni ceset buldu. Cesetlerin gözlerinin bağlı olduğu kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39