banner39

Irak'ta şiddet: 15 Ölü

Irak'ta, dün gece ve bu sabah meydana gelen çeşitli şiddet olaylarında 15 kişinin hayatını kaybettiği ve 10 cesedin bulunduğu bildirildi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Irak'ta şiddet: 15 Ölü

Irak devlet televizyonunun haberine göre, Bağdat'ın Dura semtinde kimliği belirsiz silahlı kişiler, güvenlik görevlisi olarak çalışan 2 kardeşi öldürdü. Bağdat'ın güneyindeki Seydiye mahallesinde de yine açılan ateş sonucu en az 2 kişi hayatını kaybetti. İçişleri Bakanlığından bir kaynak, Bağdat'ın merkezindeki El Tayaran Camisi yakınlarında yola yerleştirilen bombanın infilakı sonucu 1 kişinin öldüğünü, 6 kişinin yaralandığını kaydetti.

Polis, Musul'da ise kalabalığa açılan ateş sonucu 3 kişinin öldüğünü, 3 kişinin yaralandığını, kentin başka yerlerindeki olaylarda da bir dişçi ile 2 kişinin öldürüldüğünü belirtti. Musul'da ayrıca silahla vurulduğu sanılan 9 kişinin cesedi bulunarak morga kaldırıldı. Kerkük'de ise başı kesik bir ceset bulunurken, yola yerleştirilen bombayla da Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği (IKYB) üyesi bir kişi öldürüldü. İskenderiye'de de özel kişilere ait bir fabrikaya dün gece saldırı düzenlendiği ve olayda 3 işçinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?