banner39

Irak'taki patlamada ölü sayısı 8 oldu

Bağdat'ta parlamento yemekhanesine düzenlenen intihar saldırısında ölenlerin sayısı 8'e yükseldi.

Arşiv 12.04.2007, 18:54 12.04.2007, 19:11
Irak'taki patlamada ölü sayısı 8 oldu

Irak'ın başkenti Bağdat'ta parlamento lokantasında düzenlenen intihar saldırısında ölenlerin sayısının 8'e yükseldiği bildirildi.

Amerikalı Tümgeneral William Caldwell, İngiliz Sky News televizyonuna yaptığı açıklamada, binada şimdiye kadar 8 kişinin cesedinin bulunduğunu, saldırıda 20 kişinin yaralandığını söyledi.

Saldırıda daha önce 3 milletvekilinin öldüğü, 10 kişinin yaralandığı belirtilmişti.

EYLEMCİ MİLLETVEKİLİNİN KORUMASI

Irak parlamentosunun lokantasındaki bombalı saldırıyı düzenleyen intihar eylemcisinin, milletvekillerinden birinin koruması olabileceği bildirildi.

Adını açıklamak istemeyen bir güvenlik kaynağı, "intihar eylemcisinin büyük olasılıkla korumalardan biri olduğunu" belirterek, "üç milletvekili ile korumalarının sürekli olarak üzerlerinin aranmasını reddettiklerini" söyledi.

Güvenlik önlemlerinin sıkı olduğunu kaydeden kaynak, soruşturmanın lokanta müdürü tarafından kısa süre önce değiştirilen lokanta personelini de kapsayacağını belirtti.

Öte yandan, ABD Başkanı George Bush saldırıyı kınayarak, ABD'nin Bağdat hükümetinin yanında olmayı sürdüreceğini açıkladı. Arap Birliği yayımladığı bildiride, Genel Sekreter Amr Musa'nın, "terörist saldırıyı" sert bir dille kınadığını belirtti. İngiltere Dışişleri Bakanlığı da saldırıyı kınadı.

AA

banner53
Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?