banner15

'Irak'taki terörün kaynağı ABD'

Suudi Arabistan Prensi El Saud, Irak'ta 'terörist' oluşumdan ABD askerlerinin sorumlu olduğunu söyledi.

'Irak'taki terörün kaynağı ABD'

Suudi Arabistan İstihbarat Şefi Prens Mugrin Bin Abdul Aziz El Saud, ABD'nin Irak'taki askerlerini 'zamanında' çekmesi gerektiğini belirterek, Irak'taki ABD askeri varlığının terörist ürettiğini savundu.

Manama'da Körfez Güvenlik Konferansı'nda konuşan Suudi Arabistan İstihbarat Şefi Prens El Saud, Irak'taki ABD askerlerinin zamanında çekilmesi gerektiğini, fakat bu zamanın henüz gelmediğini kaydetti. El Saud, "ABD askerlerinin Irak'taki varlığı terörist oluşuma sebep olmaktadır.

Buna rağmen çekilme vaktinin henüz geldiğini düşünmüyorum. Ancak uygun bir zamanda çekilmeleri gerekir" dedi. Irak'taki terörist oluşumun başlıca sebebinin ABD askeri varlığı olduğunu ileri süren El Saud, Irak'taki şiddet olaylarının büyüyerek bölge ülkelerine, özellikle Suudi Arabistan'a yayılmasının çok ciddi bir risk olduğunu da sözlerine ekledi.

İsrail'in nükleer bomba sahibi olmasının bölgede silahlanma yarışını provoke ettiğini de dile getiren El Saud, "İsrail'in nükleer bomba sahibi olması, Ortadoğu'da kısa ve uzun vadede ciddi bir stratejik tehdit oluşturuyor. Bu da bölge ülkelerini silahlanma yarışına sevk ediyor" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48