banner39

İran 750 adet füze kullanacak

Devrim Muhafızları, ülke genelinde üç gün sürecek geniş çaplı kara tatbikatı başlattı. Tatbikatta 750 füze kullanılacak.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
İran 750 adet füze kullanacak

İran'da bugün başlayan kara tatbikatında 750 adet füze kullanılacağı bildirildi. Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Muhammed Rıza Zahedi, tatbikata ilişkin açıklamasında, 16 eyalette bugün başlayan ve üç gün sürecek tatbikatta 750 adet füze kullanılacağını söyledi. "İktidar" isimli tatbikatın son bir yıl içindeki tatbikatların en büyüğü olduğunu ifade eden Zahedi, geçen tatbikatlarda denenen silahların yanı sıra yeni silahların kullanılacağını belirtti.

"Son tehditlerin de tatbikatın zamanlamasında etkisi var" diyen Zahedi, tatbikatın asıl amacının "bütün İran halkının kendini savunmaya hazır olduğunu göstermek" olduğunu ifade etti. Tuğgeneral Zahedi, uçak savar sistemlerinin kullanılması ile boğaz ve hassas noktaların işgalinin de tatbikatta icra edilecek manevralar arasında olduğunu söyledi.

İslami İran Silahlı Kuvvetleri Basın Sorumlularından Albay Ali Rıza Efşar, İran Ordusunun, diğer ülkelere göre çok az savunma bütçesi ile  maksimum savunma yeteneğinde olduğunu söyledi.

 

Mehr Haber Ajansı'nın bildirdiğine göre, İslami İran’ın askeri açıdan  çok güçlü olduğunu ve bundan dolayı Amerikan yönetiminde bir çok üst düzey yöneticinin Amerika’nın savaş yanlısı Bush’a, İran’a yönelik her türlü saldırıdan el çekmesi konusunda yaptıklarını söyleyen  Efşar, İran’ın askeri açıdan güçlü olmasının tamamen savunma amaçlı olduğunu söyledi ve “Bizim tatbikatlardan hedefimiz, düşmanı muhtemel şeytani girişimlerinden el çektirmektir ve bizim askeri gücümüz de bölge için asla tehdit değildir” dedi.

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?