banner39

İran: ABD'ye bağlı bir şebekeyi çökerttik

İran İstihbarat Bakanlığı, ABD'ye bağlı yeni bir terörist şebekeye ulaştığını ve bu terörist şebekeyi çökerttiğini açıkladı.

Arşiv 18.05.2008, 20:37 18.05.2008, 20:37
İran: ABD'ye bağlı bir şebekeyi çökerttik


İran İstihbarat Bakanlığı, yayınladığı bildiriyle "ABD'ye bağlı yeni bir terörist şebekeye ulaştığını ve bu terörist şebekeyi çökerttiğini" duyurdu.

İran İstihbarat Bakanlığı bildirisinde, terörist grubun hedeflerinin ve amaçlarının belirlendiği kaydedildi. Bildiride "şebekenin ABD'deki yönlendiricileri, ABD ve İsrail'de bazı merkezlerinin bu şebekeyle ilişkilerine dair önemli belgelerin ele geçirildiği, söz konusu din karşıtı terör şebekesiyle ilgili incelemelerin devam ettiği" kaydedildi.

Resmi haber ajansı IRNA'da yer alan habere göre söz konusu bildiride, inceleme ve araştırmaların nihai şekliyle uluslararası hukuk ve diplomasi çerçevesinde ABD ve İngiltere karşısında gerekli girişimlerin gerekli kurumlarca yapılacağının altı çizildi.

Bildiride "ABD'nin gizli servislerinin bölgede ve özellikle İran'da insanlık dışı faaliyetler yürüten terör gruplarını mali, silah ve eğitim konularında desteklediği ve ABD'nin bu araçlarla çeşitli oyunlar peşinde olduğu" vurgulandı. Ayrıca "terör gruplarının ABD gizli servis memurları tarafından yönlendirildiği, her türlü kimyasal, patlayıcı maddelerin terör grubuna verildiği ve İran'da çeşitli eylemlerin planlandığı" ifade edildi.

İran İstihbarat Bakanlığına bağlı birimlerin yoğun çabası ve girişimleriyle 11 gün önce Fars, Huzistan, Gilan Batı Azerbaycan ve Tahran eyaletlerinde terör örgütünün elemanlarını yakaladığı kaydedilen bildiride "Operasyonda çıkan çatışmada 1 teröristin öldürüldüğü ve diğer teröristlerin tutuklu olduğu, terör örgütünün İran halkında vahşet ve korku yaratacak eylemler planladığı ve teröristlerce çeşitli doküman, silah ve teçhizatın ele geçirildiği" ifade edildi.

Kaynak: İRNA

 

banner53
Yorumlar (0)
34
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?