banner15

İran: BM kararları bizi etkilemez

Mahmud Ahmedinejad, BM'nin alacağı yeni kararların da kendilerini etkilemeyeceğini belirterek 'yolumuza devam edeceğiz' dedi.

İran: BM kararları bizi etkilemez

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ülkesinin nükleer programının devam ettiğini, uranyum zenginleştirme çalışmalarını durdurmayacaklarını söyledi.

Ahmedinajad, İslam Devrimi'nin 28. yıldönümü dolayısıyla başkent Tahran'daki Azadi Meydanı'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, BM Güvenlik Konseyi'nde İran aleyhine yaptırım kararı alındığını ve uranyum zenginleştirmeyi durdurmaları için süre verildiğini hatırlatarak, "Yeni bir karar almaya çalışıyorlar, bir önceki gibi bunun da İran'a hiçbir etkisi olmayacak, onlar daha çok zarar görecek" dedi.

Kriz nedeni olan nükleer programları hakkında Ahmedinejad, "Nükleer programımız devam ediyor. Bütün baskılara rağmen uranyum zenginleştirme faaliyetlerimizi durdurmayacağız" diye konuştu.

Ahmedinejad, Haremüşşerif yakınlarındaki olaylara ilişkin olarak da, "Mescid-i Aksa'ya saldırı onların (İsrail) sonunu hızlandıracak" ifadesini kullandı.

AA

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35