banner15

İran, dakikada 4 bin 'cruise' füzesi atan sistem geliştirdi

İran, hava savunma sistemi çalışmaları kapsamında dakikada 4 bin "cruise" füzesi atan sistem geliştirdiğini açıkladı.

İran, dakikada 4 bin 'cruise' füzesi atan sistem geliştirdi


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

 
İran Savunma Bakanı General Ahmed Vahidi, yaptığı açıklamada İranlı askeri uzmanların yeni bir füze sistemi geliştirdiğini ve bu sistemin dakikada 4 bin “cruise” füzesi atabildiğini açıkladı
 
İran resmi haber ajansı İrna’nın haberine göre Vahidi, İran Savunma Bakanlığı’nın gelişmiş hava savunma sistemleri noktasında çalıştığını, kısa-orta-uzun mesafe karşıt füze sistemleri geliştirdiğini söyledi.
 
Şahin tarzı füzelerin atıldığı “Mirsad” sistemini geliştirdiklerine dikkat çeken İran Savunma Bakanı, bu sistemin şu ana kadar savunma bakanlığı uzmanlarının geliştirdiği en yeni ürün olduğunu belirtti.
 
Savunma Bakanlığı uzmanlarının dakikada 4 bin füze atan kısa menzilli hava savunma sistemi geliştirdiğini dikkat çeken Vahidi, bu sistemin yakın düzeydeki tehditlere karşı “cruise” gibi füzeleri kullandığını ifade etti.
 
Vahidi, yakın zamanda resmi suretle yeni savunma sisteminin İran ordusu tarafından kullanıma gireceğini bildirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2010, 04:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Arslan
Ahmet Arslan - 9 yıl Önce

Bu Farısilere bazı müslümanlar inanıyor ya gerçekten üzülüyorum. Atalarımız boşuna acem palavrası dememmiş, bunların bütün silah geliştirdik yakın zamanda üretime geçeceğiz sözleri yalandır ve müslümanları kandırmak için uydurulmuştur. Bunlar ya seyir füzesi nedir bilmiyorlar ya da 4000'e kadar saymayı.

ersin yücel
ersin yücel - 9 yıl Önce

Allah'ın arslanları bunlar. dünyada israil ve amerikanın söz geçiremediği ve en korktuğu tek millet. millet-i iran. Allahuekber.

uğur bolat
uğur bolat - 8 yıl Önce

şayet acem palavrası olsaydı 1000 defa amerika irana saldırmıştı.önce düşünmeli bir ! bu şu anlama geliyor bir şeyler varki cesaret edemiyorlar. çin palavrası desen daha mantıklı bir küçük görme olur. Çünkü bu füzelerin orijini k.kore üzerinden çin teknolojisine dayanır.

banner39

banner36

banner37

banner35