banner15

İran Dışişleri Bakanı yarın Türkiye'ye geliyor

İran Dışişleri Bakanı Manuçehr Muttaki yarın New York dönüşü Türkiye'ye geçeceği bildirildi.

İran Dışişleri Bakanı yarın Türkiye'ye geliyor


Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İran'ın nükleer programı ile ilgili olarak yoğun diplomatik çabalar sürüyor. İran Dışişleri Bakanı bu çerçevede yarın İstanbul'a geliyor.

Nükleer Silahların Yayılmasının Önlenmesi Antlaşması (NPT) konferansına katılmak için ABD'de giden Muttaki'nin, İran'a dönmeden önce Türkiye'ye geçeceği açıklandı.

İRNA haber ajansı diplomatik yetkililere dayandırarak verdiği habere göre, yarın öğleden sonra Ankara'da olacak Muttaki, bir gün sürecek ziyaret kapsamında Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile bir araya gelecek.

İki bakan ikili ve bölgesel konular üzerinde fikir alışverişinde bulunacak.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, dün Kiev’de; "Tam bir koordinasyon içindeyiz, önümüzdeki günlerde bu konuda yeni girişimlerimiz ve gelişmeler söz konusu olacaktır" açıklamasını yapmıştı.

Öte yandan, İran Meclis Başkanı Ali Laricani'nin de milletvekillerinden oluşan bir heyet başkanlığında pazar günü Ankara'ya geleceği bildirildi.

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, uranyum takası için Türkiye ve Brezilya’nın birlikte olgunlaştırdıkları önerilere ülkesinin olumlu bakabileceği sinyalini vermişti.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2010, 14:33
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35