İran, yaptırım kararlarını şaşkınlıkla karşıladı

İran, anlaşmaya rağmen yaptırım kararı alınması için görüşmeler yapan 5+1 ülkelerini şaşkınlıkla karşıladı.

İran, yaptırım kararlarını şaşkınlıkla karşıladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İran Dışişleri Bakanı Manuçehr Mutteki, 5 1 ülkelerinin İran'a yeni yaptırımlar uygulanmasını öngören bir karar tasarısı metni üzerinde anlaştıklar yolundaki habere şaşırdı. 

İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) Dışişleri Bakanları toplantısı için Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de bulunan Mutteki, Reuters muhabirinin BM'deki gelişmeyle ilgili sorusu üzerine, "Emin misiniz?" dedi. 

Mutteki, BM Güvenlik Konseyi daimi üyeleri ABD, Rusya, Çin, İngiltere ve Fransa ile Almanya'dan oluşan 5 1 ülkelerinin İran'a yeni yaptırımlar uygulanmasını içeren metin üzerinden anlaştığından emin olduktan sonra ise "Ciddiye almayın" diye konuştu. 
ABD, İran'a yaptırımların genişletilmesini öngören bir karar tasarısı metnini dün BM Güvenlik Konseyi üyelerinin sunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2010, 06:41
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
semi
semi - 11 yıl Önce

niye sasiriyoruz ki?! Irak'a da aynisini yapmadilarmi? kara kadin ne dediydi,"saddam rejimi degisecek!" ve bu da "masif silahlarin" ortada olmadigi anlasildiktan sonra soylenen sozdu! bunlarin bahaneleri ona buna saldirmak bir prefix bulmaktir... milletin petrolu, parasi, memleketinin akan sulari bunlari rahatsiz eder... Allah elbetteki GOREN'dir...

banner39