banner15

'İran'a saldırmak Felaket olur'

Amerikan ordusunda üst düzey görevlerde bulunan emekli üç subay, İran'a saldırmanın bir felakete yol açacağı uyarısında bulundu.

'İran'a saldırmak Felaket olur'

İngiltere'de yayımlanan Sunday Times gazetesinde, Washington'daki Silah Kontrol Merkezinde görev yapan emekli Korgeneral Robert Gard ile daha önce Merkez Komutanlığının başında bulunan emekli amiral Joseph Hoar ve Savunma Enformasyon Merkezi'nin eski yetkilisi emekli amiral Jack Shanahan imzasıyla yayımlanan açık mektupta, İran'a yönelik bir askeri harekatın bölgeyi felakete sürükleyeceği ifade edildi ve Washington yönetiminden, İran hükümetiyle şartsız masaya oturması istendi.

Mektupta, İngiltere'nin diplomatik sürecin yeniden rayına oturtulması yolunda önemli bir rol oynadığı kaydedildi ve İngiltere Başbakanı Tony Blair'e, "İran'a yönelik saldırıya karşı olduğunu açıkça beyan etmesi" çağrısında bulunuldu.

"Saldırı, bölgenin güvenliği ve Irak'taki koalisyon askerleri telafi edilemez sonuçlara ve bölgeyle birlikte tüm dünyada gerginliği artmasına yol açar" ifadesi kullanılan mektupta, mevcut sorunun diplomasi yoluyla çözülmesi tavsiye edildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35