banner15

İran'da gözaltı merkezi müdürüne gözaltı

İran'da, seçim protestoları sırasında kötü muameleye atı karışan bir müdür gözaltına alındı.

İran'da gözaltı merkezi müdürüne gözaltı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İran'da seçim döneminde yapılan bazı yanlış uygulamalar yavaş yavaş telafi ediliyor. Üç gün önce iki polisin ilk kez kötü muameleden gözaltına alınmasından sonra bugün de önemli bir kurumun başındaki kişi gözaltına alındı.

İran Emniyet Genel Müdürü İsmail Ahmedi Mugaddem, kötü muamele iddialarıyla gündeme gelen Kehrizek gözaltı merkezi müdürünün azledildiğini ve gözaltına alındığını söyledi.

Ahmedi Mugaddem, Kehrizek gözaltı merkezinde bazı ihlallerin yapıldığını ve buradaki iki çalışanın daha görevden uzaklaştırıldığını belirtti.

Gözaltı merkezi yetkililerinin görevlerine riayet etmediklerini belirten ve bunda kendisinin de suçu olduğu itirafında bulunan Ahmedi Mugaddem, ağır suçları işleyenlerin tutulduğu merkeze gözaltına alınan öğrencilerin konulmasının doğru olmadığını kaydetti.

Ahmedi Mugaddem, gözaltı merkezinde hayatını kaybedenlerin darbe sonucu değil, belli bir hastalık sonucu öldüklerini de ifade etti.

Seçim sonrasındaki olaylara karıştıkları gerekçesiyle gözaltına alınanların tutulduğu Kehrizek merkezinde sanıklara kötü muamelede bulunulduğu basında yer almış, bunun üzerine dini lider Ayetullah Ali Hamaney, merkezin kapatılması emrini vermişti.


Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2009, 12:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35