banner15

İran'da Şark Gazetesi'nin yayını durduruldu

İran'ın en büyük reformcu gazetesi Şark'ın yayınının durdurulduğu bildirildi.

İran'da Şark Gazetesi'nin yayını durduruldu

Resmi haber ajansı İRNA'nın haberine göre, basın denetim heyetinin talimatıyla Şark gazetesinin yayını yarından itibaren durduruldu. Basın denetim heyetinin, yayın yasağını bir mektupla gazete yöneticilerine bildirdiği belirtilen haberde, bir ay önce gazete yetkililerine genel yayın yönetmeni Mehdi Rahmaniyan'ın yerine yeni bir genel yayın yönetmeni atanması için mektup yazıldığı ve bir ay süre tanındığı kaydedildi. Heyet tarafından 70 kez uyarılan gazetenin, verilen sürede yeni genel yayın yönetmeni atamadığı için yayınının durdurulduğu belirtildi.

Gazete genel yayın yönetmeninin, haberlerde dini, milli ve siyasi şahsiyetlere hakaret edildiği, ayrımcılığa neden olan ve din dışı konularda ve Ulusal Yüksek Güvenlik Konseyinin kararlarına aykırı yayın yapıldığı gerekçesiyle değiştirilmesinin istendiği ifade edildi.

İran'ın en büyük günlük gazetelerinden biri olan ve reformcularla eski Cumhurbaşkanı Muhammed Hatemi'ye yakınlığıyla bilinen Şark gazetesi, şimdiki Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın icraatlarını sıkça eleştiriyordu.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35