banner39

İran'dan muhtemel saldırıya cevap

İran, kendilerine yönelik herhangi bir harekatın karşılıksız kalmayacağını ve saldırganın harekattan dolayı çok çabuk pişman olacağını bildirdi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
İran'dan muhtemel saldırıya cevap

İngiliz Sunday Times gazetesi, birkaç İsrailli askeri kaynağa dayandırarak verdiği haberinde, İsrail'in, İran'ın uranyum zenginleştirme tesislerini yok etmek için düşük yoğunlukta bir nükleer saldırı gerçekleştirmeyi planladığını yazmıştı.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Muhammed Ali Hüseyni konuyla ilgili olarak gazetecilere yaptığı açıklamada, 'İslami Cumhuriyete yönelik herhangi bir harekat karşılıksız kalmayacak ve saldırgan harekattan dolayı çok çabuk pişman olacak' diye konuştu.

Ehud Olmert'in bir Alman televizyonuna verdiği mülakatta ülkesinin nükleer silaha sahip olduğunu ima eden konuşmasını hatırlatan Hüseyni, 'Bu, İsrail başbakanının İsrail rejiminin nükleer silaha sahip olduğu itirafından sonra geldi. Bu dünya kamuoyuna, dünyaya ve bölgeye en büyük tehdidin Siyonist rejim olduğunu gösteriyor' diye belirtti. İsmini vermek istemeyen üst düzey bir İsrailli yetkili yaptığı açıklamada ise iddiayı 'saçma' olarak nitelendirmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?