banner39

İranlı alim, Suudi Kralı ve Mübarek'e sert çıktı

İranlı alim, "Gazze katliamına sessiz kalan Suudi Kralıyla Mısır devlet başkanı müslamanlar için utanç verici" dedi.

Arşiv 10.01.2009, 11:57 10.01.2009, 11:57
İranlı alim, Suudi Kralı ve Mübarek'e sert çıktı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İran'ın Meşhed şehrinde şehitleri anma töreninde konuşan bir din adamı Suudi Arabistan kralıyla Mısır devlet başkanına ağır eleştirilerde bulundu.

Fars Haber Ajansı'nın bildirdiğine göre Ayetullah Ali Asgar Masumi "Hadimu'l-Harameyn" ünvanını alan Suudi Kralının ve Mısır devlet başkanının İslam düşmanı İsrail'le işbirliği yapmalarının utanç verici olduğunu söyledi.

Masumi geçtiğimiz Suudi Kralının İslamdan ve müslümanlardan gücünü alıp "kutsal yerlerin hizmetçisi" ünvanını kullandığı halde o kutsal yerlerden biri olan Mescid-i Aksa'ya saldıran İsrail'le işbirliği halinde olduğunu söyledi.

Hz. Peygamber'in Kudüs'teki Mescid-i Aksa'dan Miraca çıktığını hatırladan Masumi, kutsal yerlerin hizmetçisi ünvanını kullanan biri için Kudüs'e saldıranların arkalarında yer aldığını görmenin müslümanlar için kadar utanç verici olduğunu söyledi.

Ayetullah Masumi, aynı şekilde Mısır devlet başkanı Hüsnü Mübarek'i de eleştirdi ve "Mübarek" adının İsrail'in yanında yer alan birinin hak etmediğini ifade etti.

Yorumlar (2)
Oku 14 yıl önce
Batı, müslümanları oyalamakla zaman kazanıyor. Müslümanlarda Başkalarının yanlış davranışlarnın düzelmesini beklemekle batıya zaman kazandımamalı. Uyarılarımızı yaparken, diğer taraftan da öz kaynaklarımızı harekete geçirmemiz lazım. Filistin nufusunun % kaçını kaybetti bunun hesabini yapalım. Ayetullah Ali Asgar Masumi'ye hürmetlerimi ve selamlarımı arz ediyorum.
elif başoğlu 14 yıl önce
allahın intikamı acı olacak.şerefsizce yaşamktansa şereflice ölmeyi tercih edin.allah var ahiret var.yarabbi böyle düşünen idarecilerin başımız da olmasına sebeb bizleriz bizlerin düzelmesi için bizlere yardım et.elimizden tut allahım,kalbimizden tut allahım, bizi bize bırakma allahım!YAŞASIN GAZZE DİRENİŞİ!
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?