banner39

Irkçılardan Türkiye aleyhine faaliyet

Bulgaristan'da Türk ve Roman vatandaşlara karşı ırkçı söylemleriyle tanınan aşırı sağcı Ataka Partisi lideri Volen Siderov, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) üyeliğine karşı çalışacaklarını açıkladı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Irkçılardan Türkiye aleyhine faaliyet

Avrupa Parlamentosu'nda (AP) çeşitli ülkeleri temsil eden aşırı sağcı milletvekillerinin, bir çatı altında toplanma konusunda anlaşma sağlanmasıyla ilgili bir soruyu cevaplandıran Siderov, "AP'de Türkiye'nin üyeliği konusunda aktif çalışmalarda bulunacağız.

Türkiye'nin yeri Avrupa değil. Bulgaristan, Türkiye'nin ekonomik işgali altında bulunuyor.

Türkiye Trakya Bulgarlarının malvarlıkları karşılığında Bulgaristan'a olan 10 milyon dolarlık borcunu da ödemeli" dedi.

Geçtiğimiz günlerde AP'de çeşitli ülkeleri temsil eden aşırı sağcı milletvekilleri, ortak hareket etme ve bir çatı altında toplanma konusunda anlaşma sağlamıştı.

Belçika'nın Flaman bölgesinde faaliyet gösteren aşırı sağcı Flaman Çıkarları (Vlaams Belang) Partisi Genel Başkanı Frank Vanhecke, yaptığı açıklamada, AP'de sosyal demokratların ve muhafazakarların bir çatı altında toplandığını hatırlatarak, "Bizler de aynısını yapma kararı aldık ve dün bizimle aynı dünya görüşüne sahip partilerle grup oluşturma yönünde ilk önemli adımı attık. AP'de aşırı sağ eğilimli 7 ayrı ülkeden milletvekili var ve bu rakamın artması için yoğun çaba sarf edeceğiz" demişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?